www.bogarhatu.hu - ahol a Bogarazás kezdődik
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktiváló e-mail?
2024 Március 28, 21:40:18

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Tawaszi Rallye
Budapest
2024. május 11.
920121 Hozzaszólás 218 Témában írta 1606 Felhasználó
Legújabb tag: Stoye
* Főoldal Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 23
Nyomtatás
Szerző Téma: A készülő weboldalt...  (Megtekintve 563670 alkalommal)
Nem elérhető r4hu
Hozzászólások: 183


én már nem akarok debreceni diák lenni...

« Hozzászólás #581 Dátum: 2006 április 27, 18:58:44 »

jól néz ki..., XP, Firefox, 1152*864, az fehér milyen kocsi? tl variant?

Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #580 Dátum: 2006 április 27, 14:00:51 »

üngyürü büngyürü firefokc... jó is az...

http://it.news.hu/c.php?mod=10&id=18596

Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #579 Dátum: 2006 április 27, 10:46:21 »

próbáljátok innen plíz Smiley


http://bogarhatu.uw.hu/test.htm
Ok, nemsokara nekiallok, aztan menut majd lehettovabb farigcsalni, hogy mukodjenek a legordulo reszek is.

Udv!
1303LS
« Hozzászólás #578 Dátum: 2006 április 26, 20:11:53 »

a gépem egy 1200-es VW 1963-ból  Grin

Szerencsés.  Wink
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #577 Dátum: 2006 április 26, 19:04:48 »

próbáljátok innen plíz Smiley


http://bogarhatu.uw.hu/test.htm

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Typ117
Hozzászólások: 18387


1969

« Hozzászólás #576 Dátum: 2006 április 26, 18:34:26 »

nekem nem müxik Undecided

nálam sem megy a melóhelyen. azt írja nincs ilyen. mintha máshol lenne.. (404)
(XP, IE)
Nem elérhető Qzma
Hozzászólások: 7186


http://t2ab4sale.blog.hu/

« Hozzászólás #575 Dátum: 2006 április 26, 18:27:46 »

picit bővebben?
infó a gépedről?

a gépem egy 1200-es VW 1963-ból  Grin

http://t2ab4sale.blog.hu/   ÚJ A TEFONSZÁMOM:06203692740
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #574 Dátum: 2006 április 26, 17:31:11 »

nekem nem müxik Undecided
picit bővebben?
infó a gépedről?

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Qzma
Hozzászólások: 7186


http://t2ab4sale.blog.hu/

« Hozzászólás #573 Dátum: 2006 április 26, 16:13:02 »


nekem nem müxik Undecided

http://t2ab4sale.blog.hu/   ÚJ A TEFONSZÁMOM:06203692740
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #572 Dátum: 2006 április 25, 19:30:38 »

Ok. Kuld el a sablont. HTML legyen, hozza ekepket meg mindent amit kell. Ugy kuld el, hogy mukodjon, tehat legyen benne egy index,html es ha en azt megnyitom abban latom hogy kell kineznie. Ahova maga a tartalom jojjon oda ird azt hgoy tartalom. Es ennyi. Ikonokat, ezt meg azt ne rakd bele, maximum ird oda, hogy oda az jon.

Udv!
egyeztessünk Batkával is, hogy az utolsó fixen működő verziót kapd meg és hogy kb hogy legyen elkülönítve a html meg a php.

jelen pillanatban ez a verzió az élő:

http://bogarhatu.uw.hu/head1024.htm

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #571 Dátum: 2006 április 25, 18:31:27 »

Lazly, történik valami az oldallal?
el kéne kezdeni összekovácsolni, hogy lássuk, működik e, utána meg faraghatod tovább
Ok. Kuld el a sablont. HTML legyen, hozza ekepket meg mindent amit kell. Ugy kuld el, hogy mukodjon, tehat legyen benne egy index,html es ha en azt megnyitom abban latom hogy kell kineznie. Ahova maga a tartalom jojjon oda ird azt hgoy tartalom. Es ennyi. Ikonokat, ezt meg azt ne rakd bele, maximum ird oda, hogy oda az jon.

Udv!
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #570 Dátum: 2006 április 24, 20:39:49 »

Lazly, történik valami az oldallal?
el kéne kezdeni összekovácsolni, hogy lássuk, működik e, utána meg faraghatod tovább

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #569 Dátum: 2006 április 23, 21:47:52 »

igen, ez az új fórum valóban átláthatatlanabb, mint a régi, azonban tartalmaz egy csomó új fícsört.
sajnos b*szni és közben szűznek maradni nem lehet.
bár a régi cucc az én gyermekem, ez az új meg nem, azért lesz egy csomó hasznosság, ezért szükséges volt a váltás.
hát, ha a friss gombot használjuk, akkor egészen hasonlít a régire, akkor lehet csak a friss topicokat nézni, amúgymeg, ha keresni kell, elfér a többszintúűség(Batka féle fejléces menüben egyből elérhetők a topicok)

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Pityubacsi
Hozzászólások: 36020


« Hozzászólás #568 Dátum: 2006 április 23, 21:44:33 »

hogyaszondi:
IE, plattformfüggetlen kódolás, viziló (???) (még, ha csaj lenne megb*sznám)(figyi a csillagra...), ez az egész mostani (újabb) fórum követhetetlen, káosz, nem is tudom nohát, én csak ugatom a lapszerkesztést (r4hu.fw.hu), én (SZEMÉLY SZERINT !), Firefoxot használok de ez téged ne befolyásoljon...
Ja,  a csávó a képen nem én vagyok...
(mintköztudott...)
sok sikert:
nemecsek

ja, persze:
itthonról nem MAC-en, és nem Linuxon nyomatom az ipart, nagy a "csálád", és a
Warcraft III. nincs meg nekünk Mac-re...

igen, ez az új fórum valóban átláthatatlanabb, mint a régi, azonban tartalmaz egy csomó új fícsört.
sajnos b*szni és közben szűznek maradni nem lehet.
bár a régi cucc az én gyermekem, ez az új meg nem, azért lesz egy csomó hasznosság, ezért szükséges volt a váltás.



flex 'em all!
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de még mindig szar dolog.
Nem elérhető r4hu
Hozzászólások: 183


én már nem akarok debreceni diák lenni...

« Hozzászólás #567 Dátum: 2006 április 23, 13:24:49 »

hogyaszondi:
IE, plattformfüggetlen kódolás, viziló (???) (még, ha csaj lenne megb*sznám)(figyi a csillagra...), ez az egész mostani (újabb) fórum követhetetlen, káosz, nem is tudom nohát, én csak ugatom a lapszerkesztést (r4hu.fw.hu), én (SZEMÉLY SZERINT !), Firefoxot használok de ez téged ne befolyásoljon...
Ja,  a csávó a képen nem én vagyok...
(mintköztudott...)
sok sikert:
nemecsek

ja, persze:
itthonról nem MAC-en, és nem Linuxon nyomatom az ipart, nagy a "csálád", és a
Warcraft III. nincs meg nekünk Mac-re...
« Utoljára szerkesztve: 2006 április 23, 13:32:49 írta r4hu »

Nem elérhető Pityubacsi
Hozzászólások: 36020


« Hozzászólás #566 Dátum: 2006 április 22, 22:41:31 »

elvileg a html-t meg a java-t is azért alkották meg, hogy platformfüggetlen legyen.
csak ez is (mint sok minden más) jól el lett baszva.
én elvagyok az ie-vel, mint a befőtt, mindenki más szopjon le egy vizilovat :-PPP



flex 'em all!
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de még mindig szar dolog.
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #565 Dátum: 2006 április 22, 21:08:41 »

bátran mondhatjuk, hogy az IE a szabvány..amit az emberek tetemes része használ és működik, azt mondhatjuk szabványnak Smiley

hát nekem több, különböző szempontból sem mérvadó, hogy az emberek nagy többsége merrefelé megy egyirányba ;-)))
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #564 Dátum: 2006 április 22, 21:06:34 »

ez gondolom, sosem volt cél ;-))) ellenben a szabványhoz való közelítés igen, amit ugye billgeciékről nem lehet elmondani
bátran mondhatjuk, hogy az IE a szabvány..amit az emberek tetemes része használ és működik, azt mondhatjuk szabványnak Smiley

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #563 Dátum: 2006 április 22, 21:05:19 »

kezelje ugyanúgy az utasításokat, mint az ie

ez gondolom, sosem volt cél ;-))) ellenben a szabványhoz való közelítés igen, amit ugye billgeciékről nem lehet elmondani
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #562 Dátum: 2006 április 22, 21:02:50 »

dehogy vagyok powerjúzer, ugyanis eszem ágában sincs lecserélni a böngészőmet semmi másra ;-) ezt használom uszkve 2.0-s kora óta (az meg ugye elég rendesen a múlt században volt ;-), és nem esek kétségbe attól, ha az általam látogatott weboldalak kb. 0,05 %-a nem megy vele ;-)
akkor már legalább 7 nagy ugrás óta képtelenek voltak elérni, hogy kezelje ugyanúgy az utasításokat, mint az ie, amit mindenki használ...

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető te_o
Hozzászólások: 4260


Zeitwagen...

« Hozzászólás #561 Dátum: 2006 április 22, 19:28:46 »

Opera v7.54  4 0,05% (ez vagyok én)

Meg néha én...

VW Beetle - the original since 1938
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #560 Dátum: 2006 április 22, 16:19:03 »

"powerjúzer" (mert eljutottál arra a szintre (a weboldalkészítők legnagyobb örömére), hogy lecseréld a böngésződet valamiért egy másikra).

dehogy vagyok powerjúzer, ugyanis eszem ágában sincs lecserélni a böngészőmet semmi másra ;-) ezt használom uszkve 2.0-s kora óta (az meg ugye elég rendesen a múlt században volt ;-), és nem esek kétségbe attól, ha az általam látogatott weboldalak kb. 0,05 %-a nem megy vele ;-)
Nem elérhető Batka Batkovich
Hozzászólások: 31

« Hozzászólás #559 Dátum: 2006 április 22, 15:29:18 »

hmm... örülök hogy tisztáztuk a nézeteltéréseket stb.. Smiley

de mielőtt vallásháború lenne az "opera egy szar" kijelentésem miatt, megjegyezném, mint hozzáértő (előre is köszönöm a bizalmat Smiley ) nem véletlen mondom ám hogy szarok.
ne felejtsd el hogy nekem más a nézőpontom, te ebből a szempontból végfelhasználó ha ugy tetszik "júzer" vagy, nem is akármilyen, úgy hívunk: "powerjúzer" (mert eljutottál arra a szintre (a weboldalkészítők legnagyobb örömére), hogy lecseréld a böngésződet valamiért egy másikra). én nem júzer vagyok, mégcsak nem is powerjúzer, hanem programozok alájuk és asszem teljes joggal mondom hogy szarok, mert szerintem illene idomulniuk a nagytesókhoz, amiket úgy a júzerek 90%-a használhat x ideje és webezget velük boldogan, és itt most nyílvánvalóan nem arról beszélek hogy adatbiztonság meg sebesség, meg mittomén még mi, hanem arról, hogy egy kurva parancsot értsen már meg mindegyik, és ugyanazt is csinálja rá, és nekem ne kelljen már nézegetnem hogy megin milyen ismeretlen brózerrel jönnek ide webezni
sajnos nem ez van.
ma, egy weboldal elkészítésének a fele (ha nem több) azzal telik el, hogy kompatibilissá kell tenni minden szarral, és akármennyire faragja az ember akkor sem fogja 100%-ig ugyanazt csinálni az a krva oldal a különböző brózerek alatt.

asszem így érthetőbb az "opera egy szar" megnyílvánulásom,
figyelmüket és megértésüket köszönjük Smiley

(egyébként visszaolvastam csak láttam hogy megin anyázás megy...)
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #558 Dátum: 2006 április 22, 13:56:13 »

jaja, elenyésző, főleg, ha nem számolod hozzá az összes többit, ami nem operának látszik, de attól még az ;-)
ha jól emlékszem, a gyári alapbeállítás identify as ie, és ezt azért a nagy többség nem állítja át.
szerintem ez valósan kiszedi mi a böngésző...

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #557 Dátum: 2006 április 22, 13:51:25 »

Opera v9.00  5 0,07%
Opera v7.54  4 0,05% (ez vagyok én)

a 9-es meg én, úgyhogy én nyertem ;-)))
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #556 Dátum: 2006 április 22, 13:49:42 »

apró statisztika?

jaja, elenyésző, főleg, ha nem számolod hozzá az összes többit, ami nem operának látszik, de attól még az ;-)
ha jól emlékszem, a gyári alapbeállítás identify as ie, és ezt azért a nagy többség nem állítja át.
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #555 Dátum: 2006 április 22, 13:44:01 »

látom, nem sikerül értelmezni azt, amit én írok. talán kicsit nagyobb betűkkel?

"miattam ne foglalkozzatok túl sokat ezzel, csak szóltam."

bocs, hogy egy tesztoldalt megnéztem, tesztelési célzattal, és leírtam, hogy mit tapasztaltam
jólvanna, foglalkozni fogunk azzal is és nemcsak miattad, hanem mert nemszeretünk félmunkát csinálni semmiben, csak nem az a legfontosabb. én is teszteltem itthon és tudjuk, hogy nem jó, ki fogjuk találni a megoldást Smiley

szal türelem, a tesztelést meg köszi, ez lenne a lényege a tesztoldalnak Wink

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #554 Dátum: 2006 április 22, 13:42:41 »

apró statisztika?

Opera v9.00  5 0,07%
Opera v7.54  4 0,05% (ez vagyok én)
Opera v8.53  4 0,05%
Opera v8.50  3 0,04%
Opera v8.01  1 0,01%
Opera v9.0    2 0,03%
Opera v8.52  1 0,01%

összes Opera: 0,26%, erre mondják, hogy elenyésző Wink

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #553 Dátum: 2006 április 22, 13:41:32 »



látom, nem sikerül értelmezni azt, amit én írok. talán kicsit nagyobb betűkkel?

"miattam ne foglalkozzatok túl sokat ezzel, csak szóltam."

bocs, hogy egy tesztoldalt megnéztem, tesztelési célzattal, és leírtam, hogy mit tapasztaltam
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #552 Dátum: 2006 április 22, 13:37:39 »

de ráérsz, vazze ;-)))

azért olvasd má elfele, mit írtam legelőször: "operával megnézted már? mert abban pl. se oldaltörzs, se képfrissítés"
ez egy tökegyszerű kérdés, meg két darab tényközlés.

ezt meg legutoljára írtam: "miattam ne foglalkozzatok túl sokat ezzel, csak szóltam."

az meg, hogy egy hozzáértőtől nem pont azt a választ vártam, hogy "az opera szar", már az én bajom. használjatok nagyvidáman fosplorert, mert az jó ;-)))

én is használok operát és tény, hogy szar. érdekes tezst lehet neked is, ha átállítod, hogy IE-nek azonosítsa magát. egyből lesz törzs Wink
írhatsz az opera fejlesztőinek, hogy miért lehet, hogy egy apróság átállításával egyből megismer pár új parancsot a böngésző Smiley

de amúgy van még 1000 puttó szar ismeretlen böngésző, azok alatt is menjen?

én igen, az a parancs, ami megy ie alatt, másképp néz ki ff alatt és néha nemis létezik opera alatt, ez a szomorú valóság. vagy az harmadikféle képpen működik..hát ez van, idővel ott is menni fog, ha rajtunk múlik, a hibákról tudunk

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #551 Dátum: 2006 április 22, 13:30:54 »

nyah...
megszólíttatva érzem magam,...
és kiszabadult a rendszergazdai énem...
igen, az, amelyik utálja a júzereket...
hehe, ez nektek rossz jel!

de ráérsz, vazze ;-)))

azért olvasd má elfele, mit írtam legelőször: "operával megnézted már? mert abban pl. se oldaltörzs, se képfrissítés"
ez egy tökegyszerű kérdés, meg két darab tényközlés.

ezt meg legutoljára írtam: "miattam ne foglalkozzatok túl sokat ezzel, csak szóltam."

az meg, hogy egy hozzáértőtől nem pont azt a választ vártam, hogy "az opera szar", már az én bajom. használjatok nagyvidáman fosplorert, mert az jó ;-)))
Nem elérhető Batka Batkovich
Hozzászólások: 31

« Hozzászólás #550 Dátum: 2006 április 22, 13:19:15 »

nyah...
megszólíttatva érzem magam,...
és kiszabadult a rendszergazdai énem...
igen, az, amelyik utálja a júzereket...
hehe, ez nektek rossz jel!

tisztázzunk is rögtön néhány alaptételt:
a.) a webüzemeltető, a webdesigner és a webprogramozó nagyon-nem ugyanaz, de tudnak a másik kettő létezéséről;
b.) a platformfüggetlenség a globalizáció-ellenes-idealista-hippik álma, akiknek elég nagy szerepük van abban, hogy ez ma (2006) még mindig nem valóság;
c.) egy weboldalt megírni akkor lenne egyszerű, ha a platformfüggetlenség létező dolog lenne, mivel nem az, ezért már a html parancsokat sem egyformán értelmezik és kezelik a böngészők, és akkor ne is beszéljünk a javascriptről meg css-ről, no meg az átfedésekről...;
d.) egy weboldallal, ha jól meg van csinálva valóban nagy pénzt lehet szakítani (nem, a bogárhátu nem ilyen);
e.) a bekopizott kódrészlet nem két brózert ellenőriz le, hanem azt nézi meg, hogy a júzer brózere a kettő közül melyiknek hazudja magát (a netscape-el pl. le van fedve a firefox);
f.) minden amit a júzerekről hallottál vagy olvastál: igaz;
g.) anyázni a weben jó dolog;

namostan ha ezeket elfogadjuk (és miért is ne tennénk), akkor nyílvánvalóan következik egy-két dolog:
a.) köszönöm szépen jól vagyok;
b.) remélem ti is;
c.) amíg a tesztoldal tetején az van hogy TESZT és nem az, hogy v## (ahol ## egyenlő egy számmal a természetes számok halmazából), illetve amíg azt mondom, hogy itt lehet megnézni, nem pedig azt, hogy itt lehet tesztelni, kár is bármi miatt rinyálni ami ilyesmivel kapcsolatos;
d.) minthogy egy weboldalt nem egyszerű megírni, és gyakorlatilag annyiszor kell ahányféle brózer van, ezért elnézést, hogy a leggyakrabban használtakkal kezdtük, mint pl. ie és ff;
e.) szerintem (úgy is mint valaki akinek lehet véleménye) az opera, a firefox, a netscape, stb. mind szar;
f.) az informatika szar;
g.) fog menni opera és minden egyéb puttó brózer alatt is (lesz itt toronyóra lánccal), csak nekünk is van más dolgunk (amiért nagy pénzt lehet szakítani), és ennek megfelelően fejlődik az oldal (félreértések elkerülése végett: nem ennyire szarunk rá, hanem ennyi idő jut rá);
h.) sose zaklass egy rendszergazdát, jelentéktelen földi-humán problémáiddal;
i.) tök jó hogy mindenki a webezésből él, nekünk meg van egy félkész oldalunk;

egyébként nincs senkivel semmi bajom, örülök, hogy van egyáltalán olyan akit érdekel ez a dolog, meglehet a topic címe a hibás: "Itt lehet anyázni..." nem pedig az hogy "Itt lehet építő jellegűt hozzászólni..."
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #549 Dátum: 2006 április 22, 11:54:25 »

nincs ezzel probléma, az én operám is operának azonosítja magát, ha átállítanám, nyilván felvállalnám az azzal járó dolgokat.

amúgy nekem is van némi közöm a webfejlesztéshez, ráadásul nem csak fejlesztőként (irányítóként), hanem website üzemeltetőjeként is (az utóbbiból élek, nagyrészt). ott ennél sokkal komolyabb dolgokat kell megoldani, abszolút üzembiztosan, és úgy, hogy a júzer lehetőleg a legkevesebbet vegye ebből észre. mert igen komoly pénzek múlnak rajta.
ehhez képest nem látok a tervben semmi olyat, amit ne lehetne böngészősemlegesen megoldani... talán még egyszerűbben is.

na mindegy, igazából nem akarok beleszólni, az oldalt egy évben tán ha tízszer nézem meg, úgyhogy miattam ne foglalkozzatok túl sokat ezzel, csak szóltam.

hja, amint nem ingyen és szabadidőben csináljuk, mindenhol menni fog.

volt, hogy hajnali 5ig dolgoztunk, mert sürgős munka volt és mennie kellett netscape alatt is éa megoldottuk, ennyi pénzért ennyi van jelenleg(még nem végeztünk)

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #548 Dátum: 2006 április 21, 23:37:19 »

bocsi, legalább 6 éve készítünk weboldalakat, nem egyet csináltunk már, tehát hosszú tapasztalat, hogy az opera egyszerűen nem kezel mindent úgy,ahogy kéne.

továbbá tfh beleteszem, hogy opera esetén mit csináljon az oldal..előrébb leszek? nem. miért nem? mert az operát mindenki úgy használja, hogy más böngészőként azonosítsa magát. tehát ha én beleveszem, hogy opera esetén ezt meg ezt csinmálja, az opera meg IEként azonosítja magát, akkor több felesleges sor is van a kódban..ha meg az opera IEnek hiszi magát, akkor elvárom, hogy úgy is működjön. tehát opera alá csak úgy fogunk(mert fogunk) fejleszteni, hogy az akkor működik, ha az opera bevallja, hogy ő opera. remélem ez elég logikus

nincs ezzel probléma, az én operám is operának azonosítja magát, ha átállítanám, nyilván felvállalnám az azzal járó dolgokat.

amúgy nekem is van némi közöm a webfejlesztéshez, ráadásul nem csak fejlesztőként (irányítóként), hanem website üzemeltetőjeként is (az utóbbiból élek, nagyrészt). ott ennél sokkal komolyabb dolgokat kell megoldani, abszolút üzembiztosan, és úgy, hogy a júzer lehetőleg a legkevesebbet vegye ebből észre. mert igen komoly pénzek múlnak rajta.
ehhez képest nem látok a tervben semmi olyat, amit ne lehetne böngészősemlegesen megoldani... talán még egyszerűbben is.

na mindegy, igazából nem akarok beleszólni, az oldalt egy évben tán ha tízszer nézem meg, úgyhogy miattam ne foglalkozzatok túl sokat ezzel, csak szóltam.
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #547 Dátum: 2006 április 21, 23:26:00 »

ja, ha összesen két böngészőre fejlesztetek, akkor nem szóltam


bocsi, legalább 6 éve készítünk weboldalakat, nem egyet csináltunk már, tehát hosszú tapasztalat, hogy az opera egyszerűen nem kezel mindent úgy,ahogy kéne.

továbbá tfh beleteszem, hogy opera esetén mit csináljon az oldal..előrébb leszek? nem. miért nem? mert az operát mindenki úgy használja, hogy más böngészőként azonosítsa magát. tehát ha én beleveszem, hogy opera esetén ezt meg ezt csinmálja, az opera meg IEként azonosítja magát, akkor több felesleges sor is van a kódban..ha meg az opera IEnek hiszi magát, akkor elvárom, hogy úgy is működjön. tehát opera alá csak úgy fogunk(mert fogunk) fejleszteni, hogy az akkor működik, ha az opera bevallja, hogy ő opera. remélem ez elég logikus

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #546 Dátum: 2006 április 21, 22:31:17 »

néztük, az opera szar, nem kezel semmit

ja, ha összesen két böngészőre fejlesztetek, akkor nem szóltam

<script language="JavaScript">
if (navigator.appName == "Netscape") {
 wH = window.innerHeight;
 wW = window.innerWidth;
}

if (navigator.appName == "Microsoft Internet Explorer") {
 wH = document.body.offsetHeight;
 wW = document.body.offsetWidth;
}

document.write('<div><iframe onClick="hideMenus(0)" name="center" src="center.htm" width="908" height="' +(wH-157)+ '" frameborder="0" scrolling="yes">');
</script>
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #545 Dátum: 2006 április 21, 22:20:10 »

csoda, hogy ff alatt nagyjából működik
majd csinálunk butított opera verziót, de csak akkor megy, ha nem IE ként azonosítja magát...

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #544 Dátum: 2006 április 21, 22:19:51 »

operával megnézted már? mert abban pl. se oldaltörzs, se képfrissítés
néztük, az opera szar, nem kezel semmit

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #543 Dátum: 2006 április 21, 22:19:31 »

kiru :-))
muszáj váltogatni a képeket?
csak azért, mert a modemes skacok így is rinyáltak, hát még mi sírás lesz, ilyen képletöltöetés hegyekkel....

én most kognitóban vagyok (angolul: in kognitó), azért nem küldök képet. :-))
kell váltogatni szerintem, most is váltakozik, de csak kattintásra
viszont, ha meglesz a 40-50 kép, lehet, hogy hónapokat kell várnod, hogy megláss egyet

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető AZS
Hozzászólások: 11742


« Hozzászólás #542 Dátum: 2006 április 21, 22:18:46 »

újjabb frissítés
a bogárhátu logón effekt
lassabb képfrissítés

http://bogarhatu.uw.hu/test.htm

operával megnézted már? mert abban pl. se oldaltörzs, se képfrissítés
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 23
Nyomtatás
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP www.bogarhatu.hu - ahol a Bogarazás kezdődik Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!
Az oldal 0.134 másodperc alatt készült el 19 lekéréssel.