www.bogarhatu.hu - ahol a Bogarazás kezdődik
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktiváló e-mail?
2024 Március 28, 21:22:40

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Tawaszi Rallye
Budapest
2024. május 11.
920121 Hozzaszólás 218 Témában írta 1606 Felhasználó
Legújabb tag: Stoye
* Főoldal Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 23
Nyomtatás
Szerző Téma: A készülő weboldalt...  (Megtekintve 563667 alkalommal)
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #341 Dátum: 2006 Március 23, 08:37:58 »

na, a következőre gondoltunk Batkával:

nagyon szép és jó a random fejléc a beküldött képekkel, de lehetne szebb is. ugye majd újra be kell küldeni a képeket, ha ez a design lesz, ami remélem nem okoz gondot. akik már beküldték, azoktól azt kérjük majd, hogy az egész képet küldjék el(úgyis át kell méretezni a kivágott darabot), a mostani alapján mi kivágjuk. akik újonan küldik, azok pedig teljes képet küldjenek megjelölve, hogy melyik részét vágjuk ki, ha ez megoldható(bár kb a lámpának kell látszani).
a másik, ne írjatok rá nevet, legyen a kép neve a nicnevetek, mivel ilyen neveket gondoltunk:



vélemény?

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Typ117
Hozzászólások: 18387


1969

« Hozzászólás #340 Dátum: 2006 Március 22, 22:39:03 »

igen, az igaz, hogy elég ha a fórum tud szélesebb lenni..
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #339 Dátum: 2006 Március 22, 22:36:00 »

előszöris, örülök, hogy tetszik.

elsőnek Pityubá:
- logók..ha már valaki cuccát használjuk, illik kitenni, hogy azzal készült szerintem..ugyanúgy, mint a loginform, mint tárhely, vagy mik ők
- arial lesz a betütipus
- hogy legyen hangsúlyosabb a bogarhatu logo?
- odabaszós menü mondjuk egy áttünős? pl most fehér am enüpont, mik ráállsz, áttűnik pirosra, majd vissza fehérre, mindaddig, míg rajta van az egér. pölö

typ117:

a fejléc mindenképp fix méretű, hiszen a képek is fix méretűek. az oldal nem frame-ekből áll, szóval a szélességet nemtudom hogy lehet külön csinálni, nem értek a php-hez, én a magam módján meg tudnám oldani, de szerintem egyedül a fórumnál kéne szélesebbnek lenni, a többi elfér 760 pixelen. a leggyakoribb még mindig az 1024*768

sza elzt majd lazlyvel lebeszéljük

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Pityubacsi
Hozzászólások: 36020


« Hozzászólás #338 Dátum: 2006 Március 22, 21:10:07 »

nem tudom hogy kivitelezhető-e  Huh

én remélem, hogy igen...



flex 'em all!
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de még mindig szar dolog.
Nem elérhető Typ117
Hozzászólások: 18387


1969

« Hozzászólás #337 Dátum: 2006 Március 22, 21:05:50 »

 tök jó az új terv!

a képek újra beküldésével szerintem nem lesz gond. az a pár ember aki eddig vette a fáradságot hogy csináljon, az fog csinálni másikat is. dizájnos ez a vékony kivágás  Smiley (persze nem tudja az egész autót mutatni, de szerintem ez az előnye!! arra ott lehet egy galéria)

 lenne kérdésem/ötletem is:
meg lehet oldani, hogy az oldal mindig kitöltse a maximális helyet oldalirányban?
a két szélső csík maradjon a szélén, de a fórummal vagy tartalommal együtt tudjon kitágulni a középső rész. ez azt a problémát veti fel, hogy a fejléc kép nem fog a végéig kiérni.. ezt esetleg úgy lehetne áthidalni, hogy a banner alatt lenne egy mondjuk fekete sáv és ha az oldal szélesebb lesz mint az alap (pl 1024) akkor a szélen elkezd látszani a fekete rész is aminek szintén átmenetes széle lenne, így a banner nem fog a levegőben lógni.  lehet hogy nem a fekete, hanem a szürkésbarna lenne a jó szín erre.

nem tudom hogy kivitelezhető-e  Huh
Nem elérhető Pityubacsi
Hozzászólások: 36020


« Hozzászólás #336 Dátum: 2006 Március 22, 20:32:57 »

izé..
a kék szövegeket lehetne valami más színűre festeni? (pl barna)



flex 'em all!
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de még mindig szar dolog.
Nem elérhető Pityubacsi
Hozzászólások: 36020


« Hozzászólás #335 Dátum: 2006 Március 22, 20:31:48 »

újabb variáció az oldalra

wooow!
ez kiru.

- a 'powered by' logókat tényleg ki lehetne kúrni a faszba
- a hivatalos betűtípus: arial
- a logót valóban némiképp hangsúlyosabban kellene megjeleníteni
- ez a szélesebb oldaldesign nekem jobban teccik
- egy odabaszós menüvel odabaszna
- egyébként meg raj, hogy a fejléc+kép egybe van farigcsálva



flex 'em all!
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de még mindig szar dolog.
Sompi
« Hozzászólás #334 Dátum: 2006 Március 22, 18:05:44 »

nincs rajta név.. nem is kell Wink
Ügyes kép!! Gratula!  Cheesy
1303LS
« Hozzászólás #333 Dátum: 2006 Március 22, 13:48:38 »

nincs rajta név.. nem is kell Wink

Ez tetszik. Smiley
Nem elérhető ecneB
Hozzászólások: 238


« Hozzászólás #332 Dátum: 2006 Március 22, 13:43:33 »

nincs rajta név.. nem is kell Wink

[melléklet törölve a rendszer által]

Nem elérhető ecneB
Hozzászólások: 238


« Hozzászólás #331 Dátum: 2006 Március 22, 13:32:30 »

lehet hogy felment.. nemtom, s csak azert nem jelenik meg mert nem az engedelyezett
formatumok kozul valo...

Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #330 Dátum: 2006 Március 22, 13:29:15 »

A bogaras videok--közé

forditsam at aviba?..

mindjart keszitek en is kis bannert Smiley

huh, már féltem, hogy a fejlécbe akarod Smiley és miért nem ment fel? bár én még nem próbáltam a feltöltést, nemtudom hogy működik...

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető ecneB
Hozzászólások: 238


« Hozzászólás #329 Dátum: 2006 Március 22, 13:23:17 »

A bogaras videok--közé

forditsam at aviba?..

mindjart keszitek en is kis bannert Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2006 Március 22, 13:25:49 írta ecneB »

Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #328 Dátum: 2006 Március 22, 13:20:55 »

Szerettem volna egy MOV formatumu videot feltolteni, de nem nagyon ment fel..
tegyem be zip be? vagy micsinajak?Cheesy

1 hova akarod feltölteni?
2 ha azt aakrod, hogy itt látható legyen, mindenkinek gt plugint kell leszednie, amit nemis biztos, hogy mindenki telepíthet.

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető ecneB
Hozzászólások: 238


« Hozzászólás #327 Dátum: 2006 Március 22, 13:17:38 »

Szerettem volna egy MOV formatumu videot feltolteni, de nem nagyon ment fel..
tegyem be zip be? vagy micsinajak?Cheesy

Nem elérhető Batka Batkovich
Hozzászólások: 31

« Hozzászólás #326 Dátum: 2006 Március 22, 12:29:27 »

Víg Napot!! BlackPSenior Wink
Nem elérhető BlackPsenior
Hozzászólások: 19051

« Hozzászólás #325 Dátum: 2006 Március 22, 12:18:28 »

   Hali Batka!!   Cheesy
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #324 Dátum: 2006 Március 22, 11:36:13 »

annyit tennék hozzá, hogy Batka a grafkus, aki az alant megtalálható képet is csinálta, jónéhányan ismeritek, volt velem sok találkozón

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Batka Batkovich
Hozzászólások: 31

« Hozzászólás #323 Dátum: 2006 Március 22, 11:34:13 »

Hello-bello mindenkinek

Én vagyok az a grafikus ugyhogy azért gondoltam hogy belepofázok ebbe itten.
A pár kommenttel alább elterülő design-terv az én ámokfutásom volt.
A hozzászólásom pedig ilyen tévhit eloszlatások meg satöbbi valószínűleg túl szakmai és kioktató jellegű a többségnek, nem annak szánom csak tényleg rakjuk már helyre a dolgokat. plussz nincs kedvem beidézni az előző x commentet úgyhogy majd szépen sorban

- képújragyűjtés
a szent cél érdekében, hogy nézzen már ki valahogy a társaság oldala, feltételezem összeszedhetőek újra a képek, és amennyiben így van akkor a teljes fényképet kérjük küldeni Smiley

- az áttűnés a fejléc szélén
egyrészt photoshopban simán megoldható, mert egy effekt az egész és ráhúzható 800 képre is egyszerre akár, ez nem probléma, másrészt egy áttűnés effektet másféleképpen akár két színből is meg lehet oldani, majd este csinálok egy olyant is az még egyszerűbb helyzet de nem annyira látványos ofkoz
ezen felül, mivel a fekete fadelt csík mindenhol egy fekete fadelt csík ezért gondolom elég egyszer megcsinálni és nem a képekre redundáns módon egyesével ráhúzni bár az is annyiból áll mint a fentebb említett fadelés

- aztán a menü
a menüt nem feltétlen layerre kell rakni hiszen a mögötte lévő kép akár lehet pl egy fix méretű táblázat háttere is, és a menüpontok pedig átlátszó gifek akár a bogárhátú logó is lehet az, megoldható! hogy szép legyen
és máris nem kell se mapelni se a képre rárakni őket, és egy onMouse-al akár az aktív menüpont színe más is lehet, plussz bármikor beszúrható egy esetleges későbbi menüpont minden gond nélkül!!
hülye én se vagyok hogy 20-30 képet szétszabdaljak, ha egyszerűbben is meg lehet csinálni

- egyéb logok. stb
azért nincsenek a képen mert basztam kikopizni minden poweredby logot Smiley, mivel csak egy design- tervezetet készítettem, nyílvánvalóan azt és annyi mindent raktok balra, jobbra amit csak akartok. Ezért raktam be a számlálót, hogy valami elképzelés azért mégis legyen legyen

- font
az általam készített design tervezethez olyan fontot raktok amilyet akartok kivéve a times new romant mert az megvétózom Smiley
javaslom arial, verdana, ms sans serif, vagy valami más common font használatát mert akinek nincs meg az oldal által használt font az úgyis ezek valamelyikében látja majd az oldalt.

- a fejléc feletti rész
azt egy ilyen aktuális important-news nak gondoltam
nem zavarja az összképet, mégis feltűnő
nem bassza szét a szerkezetét a weboldalnak
lehet visszaszámlálás, adabszurdum fényújság az utolsó hírrel etc.

hát így röviden ennyit gondoltam, remélem mindenkinek akit érdekelt világos
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #322 Dátum: 2006 Március 22, 11:15:52 »

Ezt en meg csinalom... Smiley
Nekem csak a keret kell... Hiaba rakod ki logokat pl, azt majd a motor rakja ki, ez igaz pl a tartalomra is.
Betutipus miert valtozzon?
Szoval tartalmat tulajdonkeppen hiaba raksz bele. Max az oldal tetejen a szamlalo fontos...

Jah, es lehetoleg UTF8ban legyen a karakterkodolas...

Udv!


akkor most mit vársz tűlünk? Smiley

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #321 Dátum: 2006 Március 22, 11:08:01 »

ok, megpróbálom ma feltenni a nagyjából működő oldalt, mint a korábbit is. (home meg fórum gomb fog működni, a többit nemtudom szépre megcsinálni.)
fejlécben csak pár kép lesz, annyi áll rendelkezésre. betűtipus megváltozik.
logók, bannerek, miegymás szar ki lesz téve. kb ennyi
Ezt en meg csinalom... Smiley
Nekem csak a keret kell... Hiaba rakod ki logokat pl, azt majd a motor rakja ki, ez igaz pl a tartalomra is.
Betutipus miert valtozzon?
Szoval tartalmat tulajdonkeppen hiaba raksz bele. Max az oldal tetejen a szamlalo fontos...

Jah, es lehetoleg UTF8ban legyen a karakterkodolas...

Udv!
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #320 Dátum: 2006 Március 22, 11:03:40 »

ok... Smiley No majd meglatjuk, de ez jo lesz... Kuld el a HTML-t, vagy rakd fel ide... Smiley

Udv!

ok, megpróbálom ma feltenni a nagyjából működő oldalt, mint a korábbit is. (home meg fórum gomb fog működni, a többit nemtudom szépre megcsinálni.)
fejlécben csak pár kép lesz, annyi áll rendelkezésre. betűtipus megváltozik.
logók, bannerek, miegymás szar ki lesz téve. kb ennyi

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #319 Dátum: 2006 Március 22, 11:01:13 »

nézd, a képek köré keretet, meg a fade-et egyszer kell megcsinálni photodhopban és ráhúzni a többire, szal ez nem tétel. szabdalni nem kell, mivel szerintem nem a képekre kéne tenni a menüt, hanem alá.
amúgy a fade-re biztosan van javascript vagy applet is, csak nem akarom túlbonyolítani, egyszerűbb egyszer ps-al megcsinálni.
ok... Smiley No majd meglatjuk, de ez jo lesz... Kuld el a HTML-t, vagy rakd fel ide... Smiley

Udv!
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #318 Dátum: 2006 Március 22, 10:38:22 »

PHP-s megoldas van ra, de hihetetlen bonyolult, ez gondolom mondani se kell... Szoval az nem ut. (Az mas kerdes hogy annyira bonyolult, hogy nem tudom megcsinalni...) Eddig egyedul egy kepkicsinyito eljarast irtam PHPval)
Tenyleg egyszerubb... A kepek egyenkenti szabasat akkor vallalod?
Ugye alul felul fekete sav. Ezt oldalt elhomalyositani. Logo, menu beszurasa. Es akkor szetszabdalas, ahogy mondtad.

Meg ne kezd el, menu 99% hogy nem ilyen lesz (ha nem 100)

Udv!

nézd, a képek köré keretet, meg a fade-et egyszer kell megcsinálni photodhopban és ráhúzni a többire, szal ez nem tétel. szabdalni nem kell, mivel szerintem nem a képekre kéne tenni a menüt, hanem alá.
amúgy a fade-re biztosan van javascript vagy applet is, csak nem akarom túlbonyolítani, egyszerűbb egyszer ps-al megcsinálni.

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #317 Dátum: 2006 Március 22, 10:29:13 »

ok, add meg a font nevét, ha nem egy általános és az lesz.
szerintem ne layerezzünk, egyszerűbb a kép alatt 13pixelt felszabadítani neki.
hát a képeket újragyűjtjük, ha nincs belőle lázadás, meg az áttünést is megcsináljuk mindegyikkel, hacsak nem találunk rá valami webes megoldást.
PHP-s megoldas van ra, de hihetetlen bonyolult, ez gondolom mondani se kell... Szoval az nem ut. (Az mas kerdes hogy annyira bonyolult, hogy nem tudom megcsinalni...) Eddig egyedul egy kepkicsinyito eljarast irtam PHPval)
Tenyleg egyszerubb... A kepek egyenkenti szabasat akkor vallalod?
Ugye alul felul fekete sav. Ezt oldalt elhomalyositani. Logo, menu beszurasa. Es akkor szetszabdalas, ahogy mondtad.

Meg ne kezd el, menu 99% hogy nem ilyen lesz (ha nem 100)

Udv!
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #316 Dátum: 2006 Március 22, 10:18:18 »

Betutipusnak jo a regi... Smiley
En is layerre gondoltam (ott lentebb, csak nem irtam le...) Cheesy Csak az a baj, hogy ott meg eloalhat hogy nagyon pixelesek lesznek a betuk... Ha erted, hogy ertem...
Azert kell a kepeket ujragyujteni mert teljesen mas felbontas. Es ugye a vagott kepeket gyujtottuk, amik 502*90-ek. Ez meg latvanyossan mas felbontas. Ha szethuzzuk, akkor meg randa lesz... Sad

No mennem kell... Lehet egy reakciora meg lesz idom... Smiley Udv!


ok, add meg a font nevét, ha nem egy általános és az lesz.
szerintem ne layerezzünk, egyszerűbb a kép alatt 13pixelt felszabadítani neki.
hát a képeket újragyűjtjük, ha nincs belőle lázadás, meg az áttünést is megcsináljuk mindegyikkel, hacsak nem találunk rá valami webes megoldást.

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #315 Dátum: 2006 Március 22, 10:07:44 »

Betutipusnak jo a regi... Smiley
En is layerre gondoltam (ott lentebb, csak nem irtam le...) Cheesy Csak az a baj, hogy ott meg eloalhat hogy nagyon pixelesek lesznek a betuk... Ha erted, hogy ertem...
Azert kell a kepeket ujragyujteni mert teljesen mas felbontas. Es ugye a vagott kepeket gyujtottuk, amik 502*90-ek. Ez meg latvanyossan mas felbontas. Ha szethuzzuk, akkor meg randa lesz... Sad

No mennem kell... Lehet egy reakciora meg lesz idom... Smiley Udv!
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #314 Dátum: 2006 Március 22, 09:58:53 »

Mar alakul... Smiley
Nekem tetszik, de van vele egy ket problema.
- Veletlen fejleceket ujra elkezded gyujteni?
- a forum dolgot ugyan ugy meg kell oldani
- minden kepnel egyenkent bele kell szerkeszteni a menut. logot, fel kell szabdalni menu szerint kis kepekre (mert bar van egy "map" szolgaltatas, ami elvileg pont ezt a celt szolgalja, de egyik bongeszoben mukodik, masikban nem, sot ha jol emlekszem, pont operaban nem megy), de peldaul a szep elmodoso oldalt is vehetjuk, amit megint csak kepenkent lehet szerkeszteni.
- Fejlec, es menu nem lesz am ilyen letisztult. Ugye loginform logot muszalyj elhelyeznunk, bekuldes resz, stb stb...

Par aprosag ami nem tetszik:
- A fejlec felett a szoveg ugye meg 17 napig lesz ott... Smiley Utana?
- Ennek a kozepso savnak nincs lezarasa se lent se fent? (a vilagosnak)
- Betutipus miert lett ilyen ronda? Vagy csak kepkicsinyites miatt?
- Bogarhatu logo nem eleg hangsulyos. (tudom a mostaniba se, de abbol keret nelkuli feher logo lenne, csak meg nem csinaltam meg.) Menu sokkal hangsulyosabb.
- Statikus menu. Egyszer osszeraktuk tobbet nem lehet piszkalni )mert ugye minden kepet ujra es ujra szerkeszteni...
- Talan az oldalso menut hatarozotabban el lehetne valasztani a kozponti resztol.
- Illik elhelyezni a motoroknak a nevet (SMF meg E107). Ez azert van mert ingyen adnak egy komoly rendszert, egy csomo munkadat sporoljak meg, akkor mar legalabb legyen kint egy belyegnyi kiskep, hogy ez meg ez a motor. Smiley

Most hogy igy torom rajta a fejem, talan meg lehet csinalni CSSel a fejlecnek a veletlen valtozasat, es hogy a menu statikus legyen, ne legyen benne minden kepben... Smiley No meg torom rajta a fejem.

De amugy fasza. Smiley Te csinaltad, vagy a grafikus haver? (gondolom  te, mert ha jol emlekszek, grafikus havernak az volt kiadva, hogy kerekitett legyen). Konnyen integralhato a rendszerbe. Latszik hogy dolgoztatok vele. Smiley Az igazsag az, hogy en egy sablon desinget dolgoztam at ugy ahogy... inkabb a rendszer dolgokkal foglalkoztam egyenlore.

Cikkek resz nemsokara kesz! Smiley (nem az oldalon dolgozok vele hanem az itthoni szerveren mert komoly atfaragasok vannak rajta, ezert egyenlore az oldalon semmilyen valtozast nem latni.)

Udv!

áá, de sokat írtál, na próbálok mindenre reagálni.

szal:

-véletlen fejlécet minek újragyűjteni?
-fórum nyílna úgy, ahogy én csináltam. mondjuk. vagy a Bogarhatu logora kattintva visszadobna a kezdőoldalra, akkor több a hely a fórumnak.
-én mondjuk a menüt layerre tenném, nem mapelnék, stb, de akár a kép alatt is lehet, egyszerűbb.
-persze, a benner ott lenne, de látképnek ez mégiscsak szebb Wink

visszaszámláló helyett mehetne ott egy fényújság a köv találkozóval, vagy hasonló, de nem akkora tér, hogy üresen zavaró lenne sztem. de következő esemény mindig van, amire lehet visszaszámolni, megszavazzuk, hogy mikor melyikre, ha ütik egymást, vagy felsorolva, helyszín is lehet ott, stb
- középső sáv lezárására van több kép is, csak nem töltöttem fel. van még két alternatíva, de most csak a kezdet kell, amit lehet változtatni.
- betütipus részletkérdés, van 3000 fontom otthon, majd keresünk szebbet Smiley
- logot is lehet hangsúlyozni, ha kitaláljuk hogyan
- statikus menüre már írtam
- szerintem az elválasztás megoldható szépen
- loginform, motor, stb-nek is tudunk helyet csinálni, szerintem ez apróság.

grafikus haver csinálta, mert látta, hogy én is elkezdtem piszkálni az oldalt(amit én csináltam), fellelkesült, vagy csak ráért este Cheesy grafikai érzékem nekem nemigen van, én a gerincet tudom megépíteni.

nézd meg a riga.hu-t, azt másik haver csinálja és azon belül az adok veszek részt. egy ilyen kéne nekünk is. talán elkérhetem, ő írta Smiley

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #313 Dátum: 2006 Március 22, 09:46:26 »

újabb variáció az oldalra
Mar alakul... Smiley
Nekem tetszik, de van vele egy ket problema.
- Veletlen fejleceket ujra elkezded gyujteni?
- a forum dolgot ugyan ugy meg kell oldani
- minden kepnel egyenkent bele kell szerkeszteni a menut. logot, fel kell szabdalni menu szerint kis kepekre (mert bar van egy "map" szolgaltatas, ami elvileg pont ezt a celt szolgalja, de egyik bongeszoben mukodik, masikban nem, sot ha jol emlekszem, pont operaban nem megy), de peldaul a szep elmodoso oldalt is vehetjuk, amit megint csak kepenkent lehet szerkeszteni.
- Fejlec, es menu nem lesz am ilyen letisztult. Ugye loginform logot muszalyj elhelyeznunk, bekuldes resz, stb stb...

Par aprosag ami nem tetszik:
- A fejlec felett a szoveg ugye meg 17 napig lesz ott... Smiley Utana?
- Ennek a kozepso savnak nincs lezarasa se lent se fent? (a vilagosnak)
- Betutipus miert lett ilyen ronda? Vagy csak kepkicsinyites miatt?
- Bogarhatu logo nem eleg hangsulyos. (tudom a mostaniba se, de abbol keret nelkuli feher logo lenne, csak meg nem csinaltam meg.) Menu sokkal hangsulyosabb.
- Statikus menu. Egyszer osszeraktuk tobbet nem lehet piszkalni )mert ugye minden kepet ujra es ujra szerkeszteni...
- Talan az oldalso menut hatarozotabban el lehetne valasztani a kozponti resztol.
- Illik elhelyezni a motoroknak a nevet (SMF meg E107). Ez azert van mert ingyen adnak egy komoly rendszert, egy csomo munkadat sporoljak meg, akkor mar legalabb legyen kint egy belyegnyi kiskep, hogy ez meg ez a motor. Smiley

Most hogy igy torom rajta a fejem, talan meg lehet csinalni CSSel a fejlecnek a veletlen valtozasat, es hogy a menu statikus legyen, ne legyen benne minden kepben... Smiley No meg torom rajta a fejem.

De amugy fasza. Smiley Te csinaltad, vagy a grafikus haver? (gondolom  te, mert ha jol emlekszek, grafikus havernak az volt kiadva, hogy kerekitett legyen). Konnyen integralhato a rendszerbe. Latszik hogy dolgoztatok vele. Smiley Az igazsag az, hogy en egy sablon desinget dolgoztam at ugy ahogy... inkabb a rendszer dolgokkal foglalkoztam egyenlore.

Cikkek resz nemsokara kesz! Smiley (nem az oldalon dolgozok vele hanem az itthoni szerveren mert komoly atfaragasok vannak rajta, ezert egyenlore az oldalon semmilyen valtozast nem latni.)

Udv!
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #312 Dátum: 2006 Március 22, 09:25:44 »

újabb variáció az oldalra


Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #311 Dátum: 2006 Március 21, 21:02:21 »

arra még nem kaptam választ, hogy a fórum miért nem tud megnyilni ugyan abban az ablakban???
nem kell, hogy bele legyen építve! csak ne nyisson új ablakot
addig, amig a forumban sincs oldal tetejen lathato menu funkciojaval megegyezo menu, addig nem lenne ertelme. Hisz mosz oldalrol forumra mutat link vissza meg nem.
Ez mindenkep valtozni fog egyebkent.

Utolsokat simitom a cikk resz alatti motoron, jo lesz nagyon.. Smiley
Nem elérhető Qzma
Hozzászólások: 7186


http://t2ab4sale.blog.hu/

« Hozzászólás #310 Dátum: 2006 Március 21, 19:54:27 »

arra még nem kaptam választ, hogy a fórum miért nem tud megnyilni ugyan abban az ablakban???
nem kell, hogy bele legyen építve! csak ne nyisson új ablakot

http://t2ab4sale.blog.hu/   ÚJ A TEFONSZÁMOM:06203692740
1303LS
« Hozzászólás #309 Dátum: 2006 Március 21, 19:50:59 »

látom konszolidálódtok.
ez örvendetes. Smiley

Ja, meg unalmas. Cheesy
Nem elérhető Pityubacsi
Hozzászólások: 36020


« Hozzászólás #308 Dátum: 2006 Március 21, 19:20:22 »

látom konszolidálódtok.
ez örvendetes. Smiley



flex 'em all!
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de még mindig szar dolog.
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #307 Dátum: 2006 Március 21, 14:30:47 »

phpvel nem próbáltam, de elvileg egy gombnyomásra tud lefutni két esemény is. tehát lefuthatna a fórum tároló folyamat, meg az oldal tárol folyamat a maga titkosításával..mondjuk már késő, a fürumon mindenki regelt már...
Ez az egyik...

Igen, valami ilyesmire gondoltam en is. Csak hat eloszor is:
Megkeresni a forumban a megfelelo reszt
Megkeresni az oldal motorjaban a titkosito reszt
Azonositani a 2 adatbazist (nem olyan egyszeru am..., plane egyik rendszerbol meglatni a masik adatbazist, dinamikussan)
osszegyurni, tarolni.
Figyelni az aprosagokra (ne legyen feluliras, stb)

Meg lehet oldani... de szinte mar egyszerubb egy sajat rendszert irni ami kezeli ezt a kodolast amit a forum. Sot, a forum user adatbazisabol dolgozik. Udv!
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #306 Dátum: 2006 Március 21, 14:00:05 »

Probaltam meg nagyon az elejen irni erre egy progit. Most a baj az ott kezdodik, hogy nem ugyan olyan formatumban tarolja a jelszot a forum es az oldal. A ket motor mas algoritmust hasznal a titkositasra, es mind a ketto visszafejthetetlen. No mar most Pont ezert igen nehez lett volna elkepzelni hogy hogy van ez megoldva, hogy atvigyem a masik adatbazisba.
Persze minden megoldhato, de nagyon sok munka lett volna. Ugyhogy inkabb az van, hogy oldalra belepni, ha csak nem akarsz tartalmat feltolteni, felesleges. Olvasni, hasznalni lehet annelkul is.

Udv!

phpvel nem próbáltam, de elvileg egy gombnyomásra tud lefutni két esemény is. tehát lefuthatna a fórum tároló folyamat, meg az oldal tárol folyamat a maga titkosításával..mondjuk már késő, a fürumon mindenki regelt már...

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #305 Dátum: 2006 Március 21, 13:43:10 »

már úgy általában fórum használók közül, aki napi 20at szól hozzá, azt talán érdekli is az oldal kinézete.

amúgy a weboldalra való regisztrációnál nem lehet megoldani, hogy a fórum username/pwd listáját áttenni 1:1-ben az oldalra? akkor oda is mindenki a saját nevével/jelszavával léphetne be...
Probaltam meg nagyon az elejen irni erre egy progit. Most a baj az ott kezdodik, hogy nem ugyan olyan formatumban tarolja a jelszot a forum es az oldal. A ket motor mas algoritmust hasznal a titkositasra, es mind a ketto visszafejthetetlen. No mar most Pont ezert igen nehez lett volna elkepzelni hogy hogy van ez megoldva, hogy atvigyem a masik adatbazisba.
Persze minden megoldhato, de nagyon sok munka lett volna. Ugyhogy inkabb az van, hogy oldalra belepni, ha csak nem akarsz tartalmat feltolteni, felesleges. Olvasni, hasznalni lehet annelkul is.

Udv!
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #304 Dátum: 2006 Március 21, 12:50:39 »

Nezd meg ebben a forumban az atlagos hozzaszolas szamot... Hat nem 20... Sad No mind1

már úgy általában fórum használók közül, aki napi 20at szól hozzá, azt talán érdekli is az oldal kinézete.

amúgy a weboldalra való regisztrációnál nem lehet megoldani, hogy a fórum username/pwd listáját áttenni 1:1-ben az oldalra? akkor oda is mindenki a saját nevével/jelszavával léphetne be...

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Lazly
Hozzászólások: 904

« Hozzászólás #303 Dátum: 2006 Március 21, 12:44:07 »

Nezd meg ebben a forumban az atlagos hozzaszolas szamot... Hat nem 20... Sad No mind1
Nem elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #302 Dátum: 2006 Március 21, 11:14:35 »

Nem latom hogy kik szavaztak. A rendszer nem irja ki, adatbazisban meg ezert nem fogok turkalni.

eddig is csak kettonket erdekelt. Ez az egyik ok, amiert nem irom be pl a szoljatok ide-be.

Udv!

jó, nem /főre értem az aktív tagokat, hanem megnézni, hogy aki mondjuk napi 15-20 hozzászólás körül van, az mondhatni, hogy aktívan fórumozik, őket érdekli

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 23
Nyomtatás
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP www.bogarhatu.hu - ahol a Bogarazás kezdődik Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!
Az oldal 0.16 másodperc alatt készült el 19 lekéréssel.