www.bogarhatu.hu - ahol a Bogarazás kezdődik
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktiváló e-mail?
2024 Március 28, 20:37:46

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
Tawaszi Rallye
Budapest
2024. május 11.
920121 Hozzaszólás 218 Témában írta 1606 Felhasználó
Legújabb tag: Stoye
* Főoldal Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 299
Nyomtatás
Szerző Téma: BlackP  (Megtekintve 2435277 alkalommal)
Nem elérhető zsozsy
Hozzászólások: 3483


« Hozzászólás #11787 Dátum: 2020 December 19, 06:36:43 »

picit régebbi cikk de azért elgobdolkodtató...................
https://www.epitemahazam.hu/parasztvakitas-infrafolia-segitsegevel/

1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach   Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
Nem elérhető zsozsy
Hozzászólások: 3483


« Hozzászólás #11786 Dátum: 2020 December 18, 21:29:22 »

lehet hagyományos izzóra gondolt...
Azért érdemes áramfelvételeket mérni ledes izzókon Wink

1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach   Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
Nem elérhető zsozsy
Hozzászólások: 3483


« Hozzászólás #11785 Dátum: 2020 December 18, 21:27:02 »

gondolkodok a gáz kigyilkolásán és elektromos fűtésre átálláson. Van valakinek saját tapasztalata ezekkel? Tudják egy hagyományos fűtés komfortját hozni? Ilyesmiket nézegettem (https://www.bvfheating.hu/), ebből is  a "mezei" fűtőpanelt, infrát kihagynám, padló alá most nem mászok be.

Köszi!
Elektromossággal fűteni a legnagyobb hülyeség ,jelenleg!(egyébként a villanyóra mérőben hányszor hány amperod van? mert ugye az IS lényeges) Én nekem vízteres kandalló .mellette gáz van. Nagyhidegben a kandalló ,enyhébb időben gáz. Előző házamban volt inverteres klíma ,használtuk is időnként de nem az a meleg amit a radiátor nyom.
Egyébként ha rámhalgacc: azt csinálsz amit akarsz! De egy dolgot ne felejts! ,amit itt senki nem említett! Bármivel is fűtesz: TARTSD BENT A MELEGET!! .mert lehet neked bármilyen fűtésed ha a nyílászárók tárva nyitva vannak Wink

1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach   Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
Nem elérhető kormányzoo
Hozzászólások: 5774


redgear.hu

« Hozzászólás #11784 Dátum: 2020 December 18, 21:17:38 »

EZ így ebben a formában nem igaz!! pl 400w hgli-t led200w-tal tudsz helyettesíteni.(ez ugye csak a fele) Durván....... ,led függő. Amit szereltem 200w-t 26e lument tud ,picivel több mint a hgli  Wink
lehet hagyományos izzóra gondolt...
Nem elérhető zsozsy
Hozzászólások: 3483


« Hozzászólás #11783 Dátum: 2020 December 18, 21:12:33 »

.....Kb mint az izzó és a LED közti különbség. Ugyanaz a fényerő tized annyi elektromos teljesítménnyel.
EZ így ebben a formában nem igaz!! pl 400w hgli-t led200w-tal tudsz helyettesíteni.(ez ugye csak a fele) Durván....... ,led függő. Amit szereltem 200w-t 26e lument tud ,picivel több mint a hgli  Wink

1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach   Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
Nem elérhető kormányzoo
Hozzászólások: 5774


redgear.hu

« Hozzászólás #11782 Dátum: 2020 December 18, 20:59:41 »


igen, már ház Smiley
tök jó, grat☺
Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11781 Dátum: 2020 December 18, 20:40:23 »

Akkor mindenképp csere, de én hőszivattyút tennék fel, levegő-vizeset. Ez annyit jelent, hogy kint lesz egy kültéri és megmaradnak a radiátorok.
Ha még működik a kazánod, teszteld, hogy mekkora vízhőmérséklettel tudsz befűteni. Én is most azzal játszom, amíg működik a kazán, hogy 45 fokkal be tudom-e fűteni a házat (most úgy tűnik, hogy -10 fokig jó vagyok), mert akkor hatékony lesz a hőszivattyú.
A klímát én azért nem szeretem, mert hangos lehet (engem zavar a ventillátor hangja), illetve nekem padlófűtés van és jó minőségű rejtett csöves radiátorok, amire nem kell költeni.

klímát én is kihagynám, nem is tetszik maga a berendezés, a hangját sem szeretem, ismerősnél/családban is van klíma, tudom milyen.

a radiátorok erősen túl vannak méretezve, nézni fogom a kazán vizét, de nálam is hasonló értékeket produkál, ahogy párszor ránéztem.

akkor ez ház,nem panel....napelem?
fűtésmodernizációra lesz állami támogatás jövőre, 50%
mi csak azzal fűtünk a gáz csak a tűzhely felső rózsáin fogy
padlófűtés kafa☺
teszt év,
 de kb nullás lesz így a villanyszámlánk
igen, már ház Smiley napelem nem játszik, van felső szomszéd (két teljesen elszeparált részből áll a ház), a tetőt el akarom adni, a kert meg nagyon árnyékos sajnos. A tető is, ha már itt tartunk, a nap felőli oldalon nagy ház van.

hőszivattyú, amit eddig olvastam bíztató

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető kormányzoo
Hozzászólások: 5774


redgear.hu

« Hozzászólás #11780 Dátum: 2020 December 18, 18:29:34 »

szét kell verni a fél házat
akkor ez ház,nem panel....napelem?
fűtésmodernizációra lesz állami támogatás jövőre, 50%
mi csak azzal fűtünk a gáz csak a tűzhely felső rózsáin fogy
padlófűtés kafa☺
teszt év,
 de kb nullás lesz így a villanyszámlánk
Nem elérhető Funk
Hozzászólások: 2438


« Hozzászólás #11779 Dátum: 2020 December 18, 17:39:48 »

Akkor mindenképp csere, de én hőszivattyút tennék fel, levegő-vizeset. Ez annyit jelent, hogy kint lesz egy kültéri és megmaradnak a radiátorok.
Ha még működik a kazánod, teszteld, hogy mekkora vízhőmérséklettel tudsz befűteni. Én is most azzal játszom, amíg működik a kazán, hogy 45 fokkal be tudom-e fűteni a házat (most úgy tűnik, hogy -10 fokig jó vagyok), mert akkor hatékony lesz a hőszivattyú.
A klímát én azért nem szeretem, mert hangos lehet (engem zavar a ventillátor hangja), illetve nekem padlófűtés van és jó minőségű rejtett csöves radiátorok, amire nem kell költeni.


Nekem most a második kondenzációs kazánom van a nyulas után ariston. Mellette toshiba klímák,két perc alatt lerohad rólad a gatya,ha bekapcsolod, negátja, ha ki. Pillanatok alatt lehűl. Ha nem vagy kényszerben, akkor csak a gáz Van mellé egy kandallóm is, ami elmegy bio brikettel.
Nem elérhető stonemen
Hozzászólások: 17217


« Hozzászólás #11778 Dátum: 2020 December 18, 17:20:07 »

Akkor mindenképp csere, de én hőszivattyút tennék fel, levegő-vizeset. Ez annyit jelent, hogy kint lesz egy kültéri és megmaradnak a radiátorok.
Ha még működik a kazánod, teszteld, hogy mekkora vízhőmérséklettel tudsz befűteni. Én is most azzal játszom, amíg működik a kazán, hogy 45 fokkal be tudom-e fűteni a házat (most úgy tűnik, hogy -10 fokig jó vagyok), mert akkor hatékony lesz a hőszivattyú.
A klímát én azért nem szeretem, mert hangos lehet (engem zavar a ventillátor hangja), illetve nekem padlófűtés van és jó minőségű rejtett csöves radiátorok, amire nem kell költeni.

az a bajom, hogy egyrészt iszonyat ronda a csövezés, bár ezzel együtt tudok élni, de egy régi fég kazán van. A kéménye is elég tropa, illetve elég rossz helyen is van. Ha át akarnám rakni, akkor már kell új kémény, szét kell verni a fél házat a csövek miatt, annyi pénz a világon nincs.

Ezért gondolkodok az elektromoson, kalkulátorok szerint kb annyi teljesítmény kell, amennyit a kazán tud. De ha ez teljes kiváltásra nem jó, akkor nem tudom mi lesz...
Nem elérhető Funk
Hozzászólások: 2438


« Hozzászólás #11777 Dátum: 2020 December 18, 17:08:13 »



Ezeket is be kellett nyalni a másod/harmad diplománál. Ez szerintem relatív értelmes.
Nem elérhető Funk
Hozzászólások: 2438


« Hozzászólás #11776 Dátum: 2020 December 18, 17:03:50 »

Az elektromos fűtés ezen fajtája 1000W-ból 1000W-ott állít elő. egy hőszivattyú 1000W-ból 4500-at csinál átlagban. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha a nagyszobád thermikus igénye 4,6kW, akkor oda 20A-t kell biztosítani, míg klímánál 5A ugyanez. De ezt te is tudod.

Nem elérhető Zoli
Hozzászólások: 8688


« Hozzászólás #11775 Dátum: 2020 December 18, 15:23:55 »

fogalmam nincs róla hogy működik egy hőszivattyú, távhő az egyetlen, amivel foglalkoznom kellett.

mi az, hogy 1000-ből 4000-et "csinál"?
A hűtőközeg fizikai tulajdonságait használja ki. Kb mint az izzó és a LED közti különbség. Ugyanaz a fényerő tized annyi elektromos teljesítménnyel. Kémia, fizika is bejátszik.
Az elektromos teljesírményt csak a hűtőközeg összenymására használjuk, annak kalorikus teljesítmánye anyag függő. ( az összenyomástól mennyire melegszik fel)
Remélem így érthetőbb

« Utoljára szerkesztve: 2020 December 18, 15:25:56 írta Zoli »

Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11774 Dátum: 2020 December 18, 14:40:35 »

Az elektromos fűtés ezen fajtája 1000W-ból 1000W-ott állít elő. egy hőszivattyú 1000W-ból 4500-at csinál átlagban. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha a nagyszobád thermikus igénye 4,6kW, akkor oda 20A-t kell biztosítani, míg klímánál 5A ugyanez. De ezt te is tudod.

fogalmam nincs róla hogy működik egy hőszivattyú, távhő az egyetlen, amivel foglalkoznom kellett.

mi az, hogy 1000-ből 4000-et "csinál"?

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető Zoli
Hozzászólások: 8688


« Hozzászólás #11773 Dátum: 2020 December 18, 14:27:52 »

akkor elektromos fűtőpanelről nincs tapasztalat? konnektorba dugható, nagy felületen, radiátor helyére szerelhető cucc. nem infrás, hanem: https://www.bvfheating.hu/termekkategoria/futopanel/
Az elektromos fűtés ezen fajtája 1000W-ból 1000W-ott állít elő. egy hőszivattyú 1000W-ból 4500-at csinál átlagban. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha a nagyszobád thermikus igénye 4,6kW, akkor oda 20A-t kell biztosítani, míg klímánál 5A ugyanez. De ezt te is tudod.

Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11772 Dátum: 2020 December 18, 14:10:54 »

Nekünk van, kiegészítő fűtésnek jó. Ha ingyen van áramod, akkor használd. Minden más esetben a meglévő cuccot használd, az a legolcsóbb (ha gáz). Ha tönkremegy, gondolkozz a cserén.

az a bajom, hogy egyrészt iszonyat ronda a csövezés, bár ezzel együtt tudok élni, de egy régi fég kazán van. A kéménye is elég tropa, illetve elég rossz helyen is van. Ha át akarnám rakni, akkor már kell új kémény, szét kell verni a fél házat a csövek miatt, annyi pénz a világon nincs.

Ezért gondolkodok az elektromoson, kalkulátorok szerint kb annyi teljesítmény kell, amennyit a kazán tud. De ha ez teljes kiváltásra nem jó, akkor nem tudom mi lesz...

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető stonemen
Hozzászólások: 17217


« Hozzászólás #11771 Dátum: 2020 December 18, 13:29:30 »

Nekünk van, kiegészítő fűtésnek jó. Ha ingyen van áramod, akkor használd. Minden más esetben a meglévő cuccot használd, az a legolcsóbb (ha gáz). Ha tönkremegy, gondolkozz a cserén.

akkor elektromos fűtőpanelről nincs tapasztalat? konnektorba dugható, nagy felületen, radiátor helyére szerelhető cucc. nem infrás, hanem: https://www.bvfheating.hu/termekkategoria/futopanel/
Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11770 Dátum: 2020 December 18, 13:20:21 »

akkor elektromos fűtőpanelről nincs tapasztalat? konnektorba dugható, nagy felületen, radiátor helyére szerelhető cucc. nem infrás, hanem: https://www.bvfheating.hu/termekkategoria/futopanel/

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető TBK001
Hozzászólások: 29029


Road Force One

« Hozzászólás #11769 Dátum: 2020 December 18, 12:57:44 »

gondolkodok a gáz kigyilkolásán és elektromos fűtésre átálláson. Van valakinek saját tapasztalata ezekkel? Tudják egy hagyományos fűtés komfortját hozni? Ilyesmiket nézegettem (https://www.bvfheating.hu/), ebből is  a "mezei" fűtőpanelt, infrát kihagynám, padló alá most nem mászok be.

Köszi!

Nem rossz megoldás a hőszivattyús klímás megoldás sem, de lehet, érdemesebb elgondolkodni egy levegő-víz hőszivattyún... azt talán nagy átalakítás nélkül akár még rá is lehet akasztani a meglévő fűtési rendszerre.
Az elvileg akár -25 fokig is hatékonyan tud működni...
Minden a mérettől és az elvárásoktól és persze a buxtárcától is függ...
Gondolatébresztőnek: https://www.homor.hu/hoszivattyu?gclid=Cj0KCQiAw_H-BRD-ARIsALQE_2NZoZc1gqD9u-AwTqSRCUY2UxeQoSN4RGa1247IM6XgCTxP_21ZX1AaAry3EALw_wcB

Az állam a javadat akarja... És meg is fogja szerezni!! :-)

Bug's Forever!             VW1303/1974
http://tbk.hupont.hu    Hyundai i30 CW 2015
Nem elérhető Zoli
Hozzászólások: 8688


« Hozzászólás #11768 Dátum: 2020 December 18, 11:37:25 »

Vannak fűtésre optimalizált klímák is. Az is hőszivattyú,csak levegő-levegő, és nem kell kutakat fúrni hozzá. Akár -20-ig fűtenek, persze ott drágábban. COP értéktől függ. És persze hűteni is tudnak, mondjuk +30 fokig.

Nem elérhető abes
Hozzászólások: 14827

« Hozzászólás #11767 Dátum: 2020 December 18, 10:47:09 »

Én kedvellek abes, de ezek az egyszavas értéktelen hozzászólások nem tudom miért kellenek.

Ha azt mondod, hogy neked klímás fűtésed van egy tégla házban, ami a konvektorost vagy kazánost váltotta és nem érzel különbséget, max egy kicsit drágább vagy olcsóbb, abból tudok profitálni. Az is segítség, hogy pl egy haver felrakta az infrát a plafonra és 3 növény gyilkos mutánssá változva lemészárolta a macskát, ezért az nem ajánlott. Esetleg az is jó, hogy a fűtőpanel rásegítésnek jó, önálló fűtésnek kevés. Abból, hogy klíma, max arra gondolok, hogy meleged van.
:-D
Szóval van infra panelom, olyan helységben jó ahol időszakosan kell a meleg vagy még inkább a meleg érzet. Oda ideális.

Egyébként klímát érdemes, 4-5-s C értékkel igen jó hatásfokkal üzemeltethető. Értsd: 500W-os fogyasztással 2000-2500W hőenergiát képes előállítani. Természetesen a külső hőmérséklet csökkenésével a hatásfok csökken.
Én is tavasszal tervezem a beszerelést.

Hőszivattyú, jelen pillanatban ez a legjobb megoldás.

Itt egy jó beszámoló: https://sporolok.blog.hu/2017/01/22/futes_klimaval_tapasztalatok
Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11766 Dátum: 2020 December 18, 10:11:23 »

Klíma.
Én kedvellek abes, de ezek az egyszavas értéktelen hozzászólások nem tudom miért kellenek.

Ha azt mondod, hogy neked klímás fűtésed van egy tégla házban, ami a konvektorost vagy kazánost váltotta és nem érzel különbséget, max egy kicsit drágább vagy olcsóbb, abból tudok profitálni. Az is segítség, hogy pl egy haver felrakta az infrát a plafonra és 3 növény gyilkos mutánssá változva lemészárolta a macskát, ezért az nem ajánlott. Esetleg az is jó, hogy a fűtőpanel rásegítésnek jó, önálló fűtésnek kevés. Abból, hogy klíma, max arra gondolok, hogy meleged van.

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető abes
Hozzászólások: 14827

« Hozzászólás #11765 Dátum: 2020 December 18, 10:07:05 »

gondolkodok a gáz kigyilkolásán és elektromos fűtésre átálláson. Van valakinek saját tapasztalata ezekkel? Tudják egy hagyományos fűtés komfortját hozni? Ilyesmiket nézegettem (https://www.bvfheating.hu/), ebből is  a "mezei" fűtőpanelt, infrát kihagynám, padló alá most nem mászok be.

Köszi!
Klíma.
Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11764 Dátum: 2020 December 18, 10:03:15 »

gondolkodok a gáz kigyilkolásán és elektromos fűtésre átálláson. Van valakinek saját tapasztalata ezekkel? Tudják egy hagyományos fűtés komfortját hozni? Ilyesmiket nézegettem (https://www.bvfheating.hu/), ebből is  a "mezei" fűtőpanelt, infrát kihagynám, padló alá most nem mászok be.

Köszi!

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Elérhető Imrüs
Hozzászólások: 2956


www.matraveteran.uw.hu

« Hozzászólás #11763 Dátum: 2020 November 24, 15:46:56 »

szia! kösz szépen! igen, egycsavaros kell és nincs kifogásom a műanyag ellen sem.
az a baj, hogy aktív koromban még jártam az országot, de így, kripli nyuggerként már nemigen.
postázásról lehet szó? természetesen az összes költséget állom. (a többit privátban)
üdvw

Gyöngyös felől megy esetleg valaki feléd ... ?

Utálom a postát, nálunk akkor is sorba kell állni, ha nincs is senki  Grin

"...bolond is lennék, ha nem lennék bolond..."
Nem elérhető BlackPsenior
Hozzászólások: 19051

« Hozzászólás #11762 Dátum: 2020 November 22, 07:41:28 »

Ha "egycsavaros" keret kell, megfelel a műanyag és jársz Gyöngyös felé, én tudok adni egy elfogadható állapotút  Wink .

szia! kösz szépen! igen, egycsavaros kell és nincs kifogásom a műanyag ellen sem.
az a baj, hogy aktív koromban még jártam az országot, de így, kripli nyuggerként már nemigen.
postázásról lehet szó? természetesen az összes költséget állom. (a többit privátban)
üdvw
Elérhető Imrüs
Hozzászólások: 2956


www.matraveteran.uw.hu

« Hozzászólás #11761 Dátum: 2020 November 21, 19:59:35 »

Ha "egycsavaros" keret kell, megfelel a műanyag és jársz Gyöngyös felé, én tudok adni egy elfogadható állapotút  Wink .
.

"...bolond is lennék, ha nem lennék bolond..."
Elérhető Imrüs
Hozzászólások: 2956


www.matraveteran.uw.hu

« Hozzászólás #11760 Dátum: 2020 November 21, 19:59:20 »

elmentem a négy sarokra található csavarboltba, venni néhány kapupántcsavart.
beparkoltam, szépen illedelmesen. lebonyolítottam az üzletet, majd hazahajtottam. persze nem jártam körbe előtte a járművet, mert minek. szóval hátulról közelítettem és szálltam befelé.
itthon aztán a garázsból kijövet megdöbbenve láttam, hogy a bal oldali fényszórókeretem hiányzik. szerintem még kihullott csavar mellett sem sikerülne elveszíteni. az a csavar pedig nem az a kihulló fajta...
úgy gondolom, hogy valaki lekapta, merthogy szüksége volt rá. hát gebedjen meg a nevenapján. namost nekem is kellene. nem meggebedni, hanem a keretre.
esetleg valakinek van felesleges? csavar+keret.
jómagam nemigen vadásznék idegen bogárra alkatrész beszerzési célokból. van egy szint, ami alá nem süllyedünk.



Ha "egycsavaros" keret kell, megfelel a műanyag és jársz Gyöngyös felé, én tudok adni egy elfogadható állapotút  Wink .

"...bolond is lennék, ha nem lennék bolond..."
Nem elérhető zsozsy
Hozzászólások: 3483


« Hozzászólás #11759 Dátum: 2020 November 20, 12:54:57 »

Az meg horpad.
Egyszer a Hungária körúton egy gödörben leesett és azzal a lendülettel át is hajtottam rajta. :-D
nem is értem.... Grin Grin Grin

1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach   Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11758 Dátum: 2020 November 20, 08:18:50 »

nekem egy fém, egy műanyag, jól bírják

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető abes
Hozzászólások: 14827

« Hozzászólás #11757 Dátum: 2020 November 20, 07:44:38 »

A fém meg tűnik Tongue
Az meg horpad.
Egyszer a Hungária körúton egy gödörben leesett és azzal a lendülettel át is hajtottam rajta. :-D
Nem elérhető zsozsy
Hozzászólások: 3483


« Hozzászólás #11756 Dátum: 2020 November 20, 06:38:45 »

Műanyag meg törik.
A fém meg tűnik Tongue

1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach   Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
Nem elérhető abes
Hozzászólások: 14827

« Hozzászólás #11755 Dátum: 2020 November 19, 09:30:23 »

Nekem sajna nincs, de kellene vennem, mert rozsdásodik (nem én voltam! :-)).
Azon gondolkodom, hogy fém vagy műanyag.

Műanyag meg törik.
Nem elérhető stonemen
Hozzászólások: 17217


« Hozzászólás #11754 Dátum: 2020 November 19, 06:08:53 »

Nekem sajna nincs, de kellene vennem, mert rozsdásodik (nem én voltam! :-)).
Azon gondolkodom, hogy fém vagy műanyag.

jómagam nemigen vadásznék idegen bogárra alkatrész beszerzési célokból. van egy szint, ami alá nem süllyedünk.
Nem elérhető zsozsy
Hozzászólások: 3483


« Hozzászólás #11753 Dátum: 2020 November 18, 19:03:26 »

elmentem a négy sarokra található csavarboltba, venni néhány kapupántcsavart.
beparkoltam, szépen illedelmesen. lebonyolítottam az üzletet, majd hazahajtottam. persze nem jártam körbe előtte a járművet, mert minek. szóval hátulról közelítettem és szálltam befelé.
itthon aztán a garázsból kijövet megdöbbenve láttam, hogy a bal oldali fényszórókeretem hiányzik. szerintem még kihullott csavar mellett sem sikerülne elveszíteni. az a csavar pedig nem az a kihulló fajta...
úgy gondolom, hogy valaki lekapta, merthogy szüksége volt rá. hát gebedjen meg a nevenapján. namost nekem is kellene. nem meggebedni, hanem a keretre.
esetleg valakinek van felesleges? csavar+keret.
jómagam nemigen vadásznék idegen bogárra alkatrész beszerzési célokból. van egy szint, ami alá nem süllyedünk.
Huhh......................inkább nézd a jó oldalát:-örülj ,hogy csak a fényszórókeret hiányzik Undecided  ,de amúgy meg a jó q...............

1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach   Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
Nem elérhető BlackPsenior
Hozzászólások: 19051

« Hozzászólás #11752 Dátum: 2020 November 18, 10:30:34 »

elmentem a négy sarokra található csavarboltba, venni néhány kapupántcsavart.
beparkoltam, szépen illedelmesen. lebonyolítottam az üzletet, majd hazahajtottam. persze nem jártam körbe előtte a járművet, mert minek. szóval hátulról közelítettem és szálltam befelé.
itthon aztán a garázsból kijövet megdöbbenve láttam, hogy a bal oldali fényszórókeretem hiányzik. szerintem még kihullott csavar mellett sem sikerülne elveszíteni. az a csavar pedig nem az a kihulló fajta...
úgy gondolom, hogy valaki lekapta, merthogy szüksége volt rá. hát gebedjen meg a nevenapján. namost nekem is kellene. nem meggebedni, hanem a keretre.
esetleg valakinek van felesleges? csavar+keret.
jómagam nemigen vadásznék idegen bogárra alkatrész beszerzési célokból. van egy szint, ami alá nem süllyedünk.

Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11751 Dátum: 2020 November 11, 19:36:32 »

Ehhhh. 2T?
Ha igen a szimmeringek is lehetnek.
igen, 2t levegős fekvő minarelli

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető abes
Hozzászólások: 14827

« Hozzászólás #11750 Dátum: 2020 November 11, 18:55:56 »

ma be kellett mennem a céghez, szóval előcsattintottam a robogót. egy üres egyenesben (nyilván egy haver reptere mellett megyek el, szóval magánterület) megnéztem mennyit megy, erre még nem volt lehetőségem, elég jól szedte a lábát, visszavettem, a motor leállt és ennyi volt. rúgdalásnál jött némi füst, de amúgy semmi. ha hazahozom benézek a gyertya helyén, hátha látok egy oda nem illő likat a dugón Smiley
Ehhhh. 2T?
Ha igen a szimmeringek is lehetnek.
Elérhető BlackP
Hozzászólások: 27018


« Hozzászólás #11749 Dátum: 2020 November 11, 18:43:52 »

ma be kellett mennem a céghez, szóval előcsattintottam a robogót. egy üres egyenesben (nyilván egy haver reptere mellett megyek el, szóval magánterület) megnéztem mennyit megy, erre még nem volt lehetőségem, elég jól szedte a lábát, visszavettem, a motor leállt és ennyi volt. rúgdalásnál jött némi füst, de amúgy semmi. ha hazahozom benézek a gyertya helyén, hátha látok egy oda nem illő likat a dugón Smiley

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...
Nem elérhető sparkafer
Hozzászólások: 13940


30-347-1939

« Hozzászólás #11748 Dátum: 2020 Október 09, 20:20:20 »

Ma véletlen találtam. Adott egy kis pók, ami túl kicsi (megennék), ezért épít egy kamu másolatot nagyobb kiadásban magáról a hálójába :O

<beszúrt kép törölve>
Nagyon ravasz!

Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 299
Nyomtatás
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP www.bogarhatu.hu - ahol a Bogarazás kezdődik Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!
Az oldal 0.156 másodperc alatt készült el 19 lekéréssel.