www.bogarhatu.hu
- ahol a Bogarazás kezdődik
Üdvözlünk,
Vendég
. Kérlek
jelentkezz be
vagy
regisztrálj
.
Nem érkezett meg az
aktiváló e-mail?
2026 Június 24, 19:12:53
1 óra
1 nap
1 hét
1 hónap
Mindig
Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:
Részletes kereső
Népautós Szilveszter
Pólus Center
2026. december 31.
921858
Hozzaszólás
218
Témában írta
1620
Felhasználó
Legújabb tag:
samlevy0515
www.bogarhatu.hu - ahol a Bogarazás kezdődik
>
Hová tartozol?
>
Bogaras fórumok
> Téma:
SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
Oldalak:
1
...
31
32
33
34
35
[
36
]
37
38
39
40
41
...
2017
Szerző
Téma: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt... (Megtekintve 19116681 alkalommal)
abes
Hozzászólások: 15065
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79243 Dátum:
2019 Május 13, 10:09:05 »
Idézetet írta: antpeter - 2019 Május 12, 20:53:04
Ma leellenőriztem,jók a bekötések.
Egy valamit hiányolok,az a töltésvisszajelző lámpa a műszerfalon.Egyrészt nincs bennt izzó,se foglalat,csak egy vakdugó.Másrészt találtam 2 szigszalagozott tűzősarut.Az egyiken csak akkor van 13.8v ,ha elindítom a motort.Érdekes.Lehet,hogy valami relé hiányzik?
Biztos?
Ha jól emlékszem, a dinamó és a generátor is ezen keresztül kapja a gerjesztést.
VW T2b
Hozzászólások: 3053
Egon a gyenge 70-330-9994
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79242 Dátum:
2019 Május 13, 09:29:41 »
Idézetet írta: antpeter - 2019 Május 12, 20:53:04
Ma leellenőriztem,jók a bekötések.
Egy valamit hiányolok,az a töltésvisszajelző lámpa a műszerfalon.Egyrészt nincs bennt izzó,se foglalat,csak egy vakdugó.Másrészt találtam 2 szigszalagozott tűzősarut.Az egyiken csak akkor van 13.8v ,ha elindítom a motort.Érdekes.Lehet,hogy valami relé hiányzik?
Jó helyen nézted? Ha más nem is, de töltés és olajnyomás visszajelzőnek lenni kéne, meg ugye az indexnek. Kihasználatlan funkció visszajelzőjének lehet ledugózva a helye, pl ha nincs hátsó ablakfűtésed. A két kanóc közül meg amelyiken járó motornál méred a feszkót szerintem az a töltés visszajelző vezetéke.
1970 VW 1300
1978 VW T2b
2004 Mercedes-Benz E 270 CDI T Avantgarde
2019 Hyundai Ioniq Electric
Qek Aero Hp 650
IFA HP 401
antpeter
Hozzászólások: 169
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79241 Dátum:
2019 Május 12, 20:55:35 »
Idézetet írta: Imrüs - 2019 Május 10, 08:59:26
Az indukált feszültség a fordulatszámmal arányos (B*L*v). A Bogárnál alacsony üresjárati fordulaton nem biztos, hogy kevés a 12,6V. Üzemi tartományban legyen 14...14,8V között.
Én is (egy egyszerű, olcsó) elektronikus szabályzót használok.
Tulajdonképpen az utóbbi 4-5 száz km alatt mindig visszatöltötte az akksit.Bár ez a mechanikus fesszabályzón tojást lehetne sütni,annyira melegszik a hűtőbordája.
DO IT YOURSELF
antpeter
Hozzászólások: 169
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79240 Dátum:
2019 Május 12, 20:53:04 »
Idézetet írta: VW T2b - 2019 Május 09, 20:38:15
D+, DF, 31 biztosan jó helyre van csatlakoztatva?
Ma leellenőriztem,jók a bekötések.
Egy valamit hiányolok,az a töltésvisszajelző lámpa a műszerfalon.Egyrészt nincs bennt izzó,se foglalat,csak egy vakdugó.Másrészt találtam 2 szigszalagozott tűzősarut.Az egyiken csak akkor van 13.8v ,ha elindítom a motort.Érdekes.Lehet,hogy valami relé hiányzik?
DO IT YOURSELF
Imrüs
Hozzászólások: 3004
www.matraveteran.uw.hu
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79239 Dátum:
2019 Május 10, 08:59:26 »
Idézetet írta: antpeter - 2019 Május 09, 19:04:21
1200-es 1973 as bogárhoz rendeltem a Bugpartsról elektromos fesszabályzót.Generátoros vagyok és külső fesszabályzós 3as csatlakozóval.
A régi feszültségszabályzó jól működik,de lámpánál én keveslem a 12,6v ot....Ezért vettem egy elektronikusat.
Sajna nem csinál semmit azaz,nincs töltése az újjal.Próbáltam mindenhogy,de semmi.A saruk kiosztása ugyanaz,mint a régi.
Az lenne a kérésem,hogy egyáltalán lehet erre a típusra elektronikus fesszabályzó?Valaki már cserélt ilyenre?
Lehet,hogy a fesszabályzó hibás ,bár nem tudom kimérni,visszaküldeni feleslegesen nem szeretném.
Visszadugva a régi szabályzóra van töltés.13,3V.
Köszi
Az indukált feszültség a fordulatszámmal arányos (B*L*v). A Bogárnál alacsony üresjárati fordulaton nem biztos, hogy kevés a 12,6V. Üzemi tartományban legyen 14...14,8V között.
Én is (egy egyszerű, olcsó) elektronikus szabályzót használok.
"...bolond is lennék, ha nem lennék bolond..."
VW T2b
Hozzászólások: 3053
Egon a gyenge 70-330-9994
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79238 Dátum:
2019 Május 09, 20:38:15 »
Idézetet írta: antpeter - 2019 Május 09, 19:04:21
1200-es 1973 as bogárhoz rendeltem a Bugpartsról elektromos fesszabályzót.Generátoros vagyok és külső fesszabályzós 3as csatlakozóval.
A régi feszültségszabályzó jól működik,de lámpánál én keveslem a 12,6v ot....Ezért vettem egy elektronikusat.
Sajna nem csinál semmit azaz,nincs töltése az újjal.Próbáltam mindenhogy,de semmi.A saruk kiosztása ugyanaz,mint a régi.
Az lenne a kérésem,hogy egyáltalán lehet erre a típusra elektronikus fesszabályzó?Valaki már cserélt ilyenre?
Lehet,hogy a fesszabályzó hibás ,bár nem tudom kimérni,visszaküldeni feleslegesen nem szeretném.
Visszadugva a régi szabályzóra van töltés.13,3V.
Köszi
D+, DF, 31 biztosan jó helyre van csatlakoztatva?
«
Utoljára szerkesztve: 2019 Május 09, 20:42:39 írta VW T2b
»
1970 VW 1300
1978 VW T2b
2004 Mercedes-Benz E 270 CDI T Avantgarde
2019 Hyundai Ioniq Electric
Qek Aero Hp 650
IFA HP 401
antpeter
Hozzászólások: 169
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79237 Dátum:
2019 Május 09, 19:04:21 »
1200-es 1973 as bogárhoz rendeltem a Bugpartsról elektromos fesszabályzót.Generátoros vagyok és külső fesszabályzós 3as csatlakozóval.
A régi feszültségszabályzó jól működik,de lámpánál én keveslem a 12,6v ot....Ezért vettem egy elektronikusat.
Sajna nem csinál semmit azaz,nincs töltése az újjal.Próbáltam mindenhogy,de semmi.A saruk kiosztása ugyanaz,mint a régi.
Az lenne a kérésem,hogy egyáltalán lehet erre a típusra elektronikus fesszabályzó?Valaki már cserélt ilyenre?
Lehet,hogy a fesszabályzó hibás ,bár nem tudom kimérni,visszaküldeni feleslegesen nem szeretném.
Visszadugva a régi szabályzóra van töltés.13,3V.
Köszi
DO IT YOURSELF
gsattila
Hozzászólások: 11539
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79236 Dátum:
2019 Május 08, 22:08:34 »
Úgy-úgy.
Idézetet írta: RNIE - 2019 Május 03, 21:24:11
Mert akkor nem lesz meg az alkatrészen a 45% haszna.
zsozsy
Hozzászólások: 3689
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79235 Dátum:
2019 Május 07, 07:51:10 »
Idézetet írta: pecek - 2019 Május 06, 20:24:16
csúnya dolog irigykedni
1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
bruno
Hozzászólások: 2428
30/833-3067
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79234 Dátum:
2019 Május 06, 21:10:18 »
Jól rémlik,hogy az unixos karburátor felújító készletben van sok felesleges dolog?
Karburátor tömítésböl kisebb nagyobb.Netán ha valakinek van kisebb,akkor cserélném nagyobbra.
Bruno
http://picasaweb.google.hu/simonjandzso
bruno
Hozzászólások: 2428
30/833-3067
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79233 Dátum:
2019 Május 06, 21:06:35 »
Idézetet írta: TBK001 - 2019 Május 06, 20:05:22
Emlékeom szerint a képen lévő, "lyukas cső" és a menetes csavar kombó rögzíti...
így van.
Én mondjuk legyártottam csavarból. Átfurtam. Kb 4 évet kibírta😁
Bruno
http://picasaweb.google.hu/simonjandzso
kormányzoo
Hozzászólások: 5812
redgear.hu
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79232 Dátum:
2019 Május 06, 20:28:46 »
Idézetet írta: TBK001 - 2019 Május 06, 20:05:22
Emlékeom szerint a képen lévő, "lyukas cső" és a menetes csavar kombó rögzíti...
igen 1 db van ☺ holnap beugrok hozzájuk
pecek
Hozzászólások: 70
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79231 Dátum:
2019 Május 06, 20:24:16 »
Idézetet írta: zsozsy - 2019 Május 04, 05:25:07
csúnya dolog irigykedni
«
Utoljára szerkesztve: 2019 Május 06, 20:25:58 írta pecek
»
pecek
Hozzászólások: 70
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79230 Dátum:
2019 Május 06, 20:20:30 »
Idézetet írta: RNIE - 2019 Május 03, 21:24:11
Mert akkor nem lesz meg az alkatrészen a 45% haszna.
TBK001
Hozzászólások: 29142
Road Force One
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79229 Dátum:
2019 Május 06, 20:05:22 »
Idézetet írta: kormányzoo - 2019 Május 06, 19:26:39
köszi, a képen nem tudok eligazodni.... van azon mindenféle dolog☺
Emlékeom szerint a képen lévő, "lyukas cső" és a menetes csavar kombó rögzíti...
Az állam a javadat akarja... És meg is fogja szerezni!! :-)
Bug's Forever! VW1303/1974
http://tbk.hupont.hu
Hyundai i30 CW 2015
kormányzoo
Hozzászólások: 5812
redgear.hu
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79228 Dátum:
2019 Május 06, 19:26:39 »
Idézetet írta: TBK001 - 2019 Május 06, 19:17:23
Ezen a cikkszámon találod szerintem a Misinél: 0918
Karmsntyúként szerepel, gázbowdenhez és fűtésbowdenhez...
köszi, a képen nem tudok eligazodni.... van azon mindenféle dolog☺
TBK001
Hozzászólások: 29142
Road Force One
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79227 Dátum:
2019 Május 06, 19:17:23 »
Idézetet írta: kormányzoo - 2019 Május 06, 18:54:23
hogy hívják a fütés bowden rögzítő hengeres micsodát(b@szt) amin a csavart meghúzva rögzítem a bowdent a megfelelő állásban a hőcserélőn?
1 kéne holnapra megnézném a Misinél van -e
Ezen a cikkszámon találod szerintem a Misinél: 0918
Karmsntyúként szerepel, gázbowdenhez és fűtésbowdenhez...
Az állam a javadat akarja... És meg is fogja szerezni!! :-)
Bug's Forever! VW1303/1974
http://tbk.hupont.hu
Hyundai i30 CW 2015
kormányzoo
Hozzászólások: 5812
redgear.hu
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79226 Dátum:
2019 Május 06, 18:54:23 »
hogy hívják a fütés bowden rögzítő hengeres micsodát(b@szt) amin a csavart meghúzva rögzítem a bowdent a megfelelő állásban a hőcserélőn?
1 kéne holnapra megnézném a Misinél van -e
bruno
Hozzászólások: 2428
30/833-3067
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79225 Dátum:
2019 Május 05, 20:48:02 »
Idézetet írta: sparkafer - 2019 Május 05, 20:09:42
Gyártottam 2 db alátétet a himbatengely alá.
Az lett, hogy lehúzáskor eltört az egyik tőcsavar!!
Útálom az esőt!
Keresek 1 db tőcsavart a himbatengelyhez.
hát ez az időjárás nem kedvez nekünk.😁
Bruno
http://picasaweb.google.hu/simonjandzso
sparkafer
Hozzászólások: 14090
30-347-1939
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79224 Dátum:
2019 Május 05, 20:09:42 »
Gyártottam 2 db alátétet a himbatengely alá.
Az lett, hogy lehúzáskor eltört az egyik tőcsavar!!
Útálom az esőt!
Keresek 1 db tőcsavart a himbatengelyhez.
sparkafer
Hozzászólások: 14090
30-347-1939
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79223 Dátum:
2019 Május 05, 16:07:33 »
Idézetet írta: Narancs - 2019 Május 05, 16:05:05
Itt vannak a hírdetésed képei,mikor vásároltad.Ott van 2007. jól beszélsz!
HÚÚÚÚ!
Nagyon Köszönöm!
Szuper vagy!
Mentem őket!!
Milyen boldog voltam,,,, és vagyok!!
«
Utoljára szerkesztve: 2019 Május 05, 16:10:03 írta sparkafer
»
Narancs
Hozzászólások: 8926
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79222 Dátum:
2019 Május 05, 16:05:05 »
Idézetet írta: sparkafer - 2019 Május 04, 20:56:15
Gratula neki!
Akkor még ráérek. Én 12 évnél tartok.
Itt vannak a hírdetésed képei,mikor vásároltad.Ott van 2007. jól beszélsz!
bruno
Hozzászólások: 2428
30/833-3067
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79221 Dátum:
2019 Május 05, 15:34:49 »
Idézetet írta: te_o - 2019 Május 05, 15:28:46
Ja, ezen a pillangószeleppel állítasz alapjáratot, a kis csavarral alul meg a keveréket. Alapállás a keveréknél: teljesen be, majd kb. 2,5 fordulat ki (ezt talán csináltad is). Innen meg a pillangószeleppel, amíg megvan a normál alapjárati fordulat, és utána lehet játszani, ha kell.
hát most alapként 3 fordulatot tekertem ki.
Meg egy másik mágnes szelepet tettem be.
De az eső miatt befejeztem így nem próbáltam. Na majd kiderül.
Bruno
http://picasaweb.google.hu/simonjandzso
te_o
Hozzászólások: 4268
Zeitwagen...
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79220 Dátum:
2019 Május 05, 15:28:46 »
Idézetet írta: bruno - 2019 Május 05, 09:30:03
Szóval ez van nekem.
Ja, ezen a pillangószeleppel állítasz alapjáratot, a kis csavarral alul meg a keveréket. Alapállás a keveréknél: teljesen be, majd kb. 2,5 fordulat ki (ezt talán csináltad is). Innen meg a pillangószeleppel, amíg megvan a normál alapjárati fordulat, és utána lehet játszani, ha kell.
A mágneses bigyó a jobb oldalon van? (Ami a lenti képen nem látszik?) Az elektromágneses alapjárati fúvóka, az jó, ha működik...
«
Utoljára szerkesztve: 2019 Május 05, 15:32:45 írta te_o
»
VW Beetle - the original since 1938
sparkafer
Hozzászólások: 14090
30-347-1939
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79219 Dátum:
2019 Május 05, 10:08:30 »
Idézetet írta: gas - 2019 Május 05, 08:42:17
Üdv!
Pont ilyen sárdugós volt az első verseny motorunk.
A gyújtási sorrend rajta van a dinamó talpon 1-4-3-2, sürítő ütemben a felső holtponton az 1-es re mutat a rotor, ennek megfelelően jobbra forgatva meg lesz a jó sorrend.
A szelephézag:
van olyan himbategely ami alatt hézagoló alátét van, annó az én motorom is ilyen volt 2 mm-es alátét volt alatta.... (elsőre ki felejtettem és így jártam én is)... különben nem lehet hézagot állítani,
Most a versenyre össze rakott motorban 1.7 mm-es volt,... repedtek voltak a fejek amivel kapuk, a hengerfejek cseréj után ki kellet cserélni 2.5 re mert nem tudtam állítani, kb a hézagoló 0.1 emelés, a csavar menetben kb 1 mm-es növekedés
Az állításnál a lényeg, hogy sürítési ütemben legyen a felső holtponton amit éppen állítasz, én be jelöltem alkoholos filccel a 180'-t a tárcsán, így aztán könnyű meg találni a pontos helyét, az olajpumpa alatt is látszik a blokkfél illesztés
Ja bocsi még egyszer elolvastam a gyújtásal nincs is gond.
Köszi!
Én balra tekertem a 180 fokokat. És nem a gyújtási sorrendben állítottam. Megnéztem a dugó minden esetben a felső holtponton volt. A 180 fokot én is átjelöltem.
Marad a hézagolás. Köszi!
bruno
Hozzászólások: 2428
30/833-3067
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79218 Dátum:
2019 Május 05, 09:30:03 »
Szóval ez van nekem.
Bruno
http://picasaweb.google.hu/simonjandzso
bruno
Hozzászólások: 2428
30/833-3067
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79217 Dátum:
2019 Május 05, 09:28:27 »
Idézetet írta: te_o - 2019 Május 04, 21:02:44
Tekerd ki, ha ráadod a gyújtást, akkor behúzza a dugót a végénél. Ha van régi rossz darabot, akkor azon lecsípheted a dugót, így visszatekerve kvázi mindig nyitva lesz az alapjárat (gondot nem nagyon okoz, felmelegedett rendszernél akadályozza meg a becsöpögést).
A pict 3 külön alapjárati rendszeres, van egy naagy csavar, az szabályozza a levegőt alapjáraton. Ha azt betekered, akkor áll le...
köszönöm,de sajna elírtam.
Solex 30 pict-1
Bruno
http://picasaweb.google.hu/simonjandzso
VW T2b
Hozzászólások: 3053
Egon a gyenge 70-330-9994
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79216 Dátum:
2019 Május 05, 08:52:53 »
Idézetet írta: zsozsy - 2019 Május 05, 07:21:04
Elkészült? Nem is mondtad!
Dehogy készült el!
Még mindig várakozó álláspont van kárpitozás ügyileg.
Egyszer majd csak az következik és utána 1-2 nap munkám lesz vele, aztán futómű beállítás, műszaki vizsga.
1970 VW 1300
1978 VW T2b
2004 Mercedes-Benz E 270 CDI T Avantgarde
2019 Hyundai Ioniq Electric
Qek Aero Hp 650
IFA HP 401
gas
Hozzászólások: 3283
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79215 Dátum:
2019 Május 05, 08:42:17 »
Idézetet írta: sparkafer - 2019 Május 04, 22:25:27
Sziasztok! HELP!
Segítségre volna szükségem motor ügyben!!
Olyan gondom van, hogy nem indult a motorom az alvázra felrakva.
Szikra volt. gyújtás jó helyen volt. Benzint szépen felszedte az új ac.
Előzmények: Úgy kaptam a motort, hogy körbe forgott. Működni nem hallottam. Kinn volt a motor a szabadban. Nem tömtem be minden lyukat ronggyal, ezért valami rovar beköltözött a dugó és a hengerfej közé. A motor nem forgott körbe, mert a sárból készült fészket nem tudta tömöríteni.
Szétszedtem, kikapartam a sárfészket. Összeraktam. Nem húztam le nyomatékkal a hengerfejeket. Csak úgy, ahogy érzéssel gondoltam, nem megtépve a csavarokat. DE!! Mégis kijött az 1-2-esnél a felső 2 belső tőcsavar. Sebaj, Menetfürás, Loctite, várakozás.
Összerakás után nem indult. Gondoltam akkor szelephézagot állítok. Mivel régen csináltam, ezért először nem is jó fele forgattam a főtengelyt.
De már az első próbálkozásomnál feltűnt, hogy az 1-es hengernél nem tudtam alátenni a hézagállító csavar alá a lemezt a kipuff szelepnél. Azóta többször próbálkoztam, de a többinél is hasonlóképpen jártam.
Az ékszíjtárcsán lévő jelet a blokk középhez igazítva, a gyújtáselosztó pipáját a jelre igazítva kezdtem. Majd 180 fokot balra forgatva 1-2-3-4- sorrendben próbáltam. Nem tudtam állítani semmit. A csavar állító külső része hamarabb felfeküdt, mint hogy az állító csavarral rátudtam volna állni a szelep végére, és alátenni a hézag állító lemezt.
Mi lehet a gond szerintetek?
Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok! Ha valami kérdés van szívesen válaszolok, mert már indítanám a motort.
Üdv!
Pont ilyen sárdugós volt az első verseny motorunk.
A gyújtási sorrend rajta van a dinamó talpon 1-4-3-2, sürítő ütemben a felső holtponton az 1-es re mutat a rotor, ennek megfelelően jobbra forgatva meg lesz a jó sorrend.
A szelephézag:
van olyan himbategely ami alatt hézagoló alátét van, annó az én motorom is ilyen volt 2 mm-es alátét volt alatta.... (elsőre ki felejtettem és így jártam én is)... különben nem lehet hézagot állítani,
Most a versenyre össze rakott motorban 1.7 mm-es volt,... repedtek voltak a fejek amivel kapuk, a hengerfejek cseréj után ki kellet cserélni 2.5 re mert nem tudtam állítani, kb a hézagoló 0.1 emelés, a csavar menetben kb 1 mm-es növekedés
Az állításnál a lényeg, hogy sürítési ütemben legyen a felső holtponton amit éppen állítasz, én be jelöltem alkoholos filccel a 180'-t a tárcsán, így aztán könnyű meg találni a pontos helyét, az olajpumpa alatt is látszik a blokkfél illesztés
Ja bocsi még egyszer elolvastam a gyújtásal nincs is gond.
«
Utoljára szerkesztve: 2019 Május 05, 09:11:26 írta gas
»
VW Bogár 1300 '71,Transporter1.6D '83
https://photos.app.goo.gl/WsANqntrkSdn7c6f6
sparkafer
Hozzászólások: 14090
30-347-1939
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79214 Dátum:
2019 Május 05, 08:15:18 »
Idézetet írta: antpeter - 2019 Május 04, 23:11:45
Csak ötlet:
Esetleg nem raktál hengertalp vagy hengerfej tömítést összerakásnál be,mert az változtathatja a vezérlést.
Nem tettem semmit. Csak lehúztam a jobb oldali hengerfejet, majd vissza.
Lehet kopott már a szelepülés vagy a szeleptányér?
Van valakinél hézagoló feleslegben?
«
Utoljára szerkesztve: 2019 Május 05, 09:35:44 írta sparkafer
»
zsozsy
Hozzászólások: 3689
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79213 Dátum:
2019 Május 05, 07:21:04 »
Idézetet írta: VW T2b - 2019 Május 05, 07:15:45
Bakker! Akkor mi elkapkodtuk, alig 4-5 év maradt ki.
Elkészült? Nem is mondtad!
1200 EXPORT Norvég 1965.02.02.
T3 Hochdach Münnich Rhodos 1981
Golf2 (Fire & Ice belső) 1989
Astra f 1996
Babetta
http://youtu.be/PJasikRH-eY
VW T2b
Hozzászólások: 3053
Egon a gyenge 70-330-9994
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79212 Dátum:
2019 Május 05, 07:15:45 »
Idézetet írta: sparkafer - 2019 Május 04, 20:56:15
Gratula neki!
Akkor még ráérek. Én 12 évnél tartok.
Bakker! Akkor mi elkapkodtuk, alig 4-5 év maradt ki.
1970 VW 1300
1978 VW T2b
2004 Mercedes-Benz E 270 CDI T Avantgarde
2019 Hyundai Ioniq Electric
Qek Aero Hp 650
IFA HP 401
VW T2b
Hozzászólások: 3053
Egon a gyenge 70-330-9994
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79211 Dátum:
2019 Május 05, 07:14:42 »
Idézetet írta: mikrobi - 2019 Május 04, 18:03:37
hogy legyen valami érdekesebb is..
egy kedves ismerös 14 év sajátkezü munkával újra útra tette....
ez tényleg SZMB
Ez igen!
1970 VW 1300
1978 VW T2b
2004 Mercedes-Benz E 270 CDI T Avantgarde
2019 Hyundai Ioniq Electric
Qek Aero Hp 650
IFA HP 401
kormányzoo
Hozzászólások: 5812
redgear.hu
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79210 Dátum:
2019 Május 04, 23:24:59 »
Idézetet írta: sparkafer - 2019 Május 04, 22:25:27
Mi lehet a gond szerintetek?
nem értek hozzá ☺ de szelephézag ha nem pontos még beindulna... csak csattogna, szarul járna mittudomén
itt valami egyéb elnézés van, szakembert hívnák a helyszínre , ne legyen drága a kísérletezés
antpeter
Hozzászólások: 169
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79209 Dátum:
2019 Május 04, 23:11:45 »
Idézetet írta: sparkafer - 2019 Május 04, 22:25:27
Sziasztok! HELP!
Segítségre volna szükségem motor ügyben!!
Olyan gondom van, hogy nem indult a motorom az alvázra felrakva.
Szikra volt. gyújtás jó helyen volt. Benzint szépen felszedte az új ac.
Előzmények: Úgy kaptam a motort, hogy körbe forgott. Működni nem hallottam. Kinn volt a motor a szabadban. Nem tömtem be minden lyukat ronggyal, ezért valami rovar beköltözött a dugó és a hengerfej közé. A motor nem forgott körbe, mert a sárból készült fészket nem tudta tömöríteni.
Szétszedtem, kikapartam a sárfészket. Összeraktam. Nem húztam le nyomatékkal a hengerfejeket. Csak úgy, ahogy érzéssel gondoltam, nem megtépve a csavarokat. DE!! Mégis kijött az 1-2-esnél a felső 2 belső tőcsavar. Sebaj, Menetfürás, Loctite, várakozás.
Összerakás után nem indult. Gondoltam akkor szelephézagot állítok. Mivel régen csináltam, ezért először nem is jó fele forgattam a főtengelyt.
De már az első próbálkozásomnál feltűnt, hogy az 1-es hengernél nem tudtam alátenni a hézagállító csavar alá a lemezt a kipuff szelepnél. Azóta többször próbálkoztam, de a többinél is hasonlóképpen jártam.
Az ékszíjtárcsán lévő jelet a blokk középhez igazítva, a gyújtáselosztó pipáját a jelre igazítva kezdtem. Majd 180 fokot balra forgatva 1-2-3-4- sorrendben próbáltam. Nem tudtam állítani semmit. A csavar állító külső része hamarabb felfeküdt, mint hogy az állító csavarral rátudtam volna állni a szelep végére, és alátenni a hézag állító lemezt.
Mi lehet a gond szerintetek?
Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok! Ha valami kérdés van szívesen válaszolok, mert már indítanám a motort.
Csak ötlet:
Esetleg nem raktál hengertalp vagy hengerfej tömítést összerakásnál be,mert az változtathatja a vezérlést.
DO IT YOURSELF
sparkafer
Hozzászólások: 14090
30-347-1939
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79208 Dátum:
2019 Május 04, 22:25:27 »
Sziasztok! HELP!
Segítségre volna szükségem motor ügyben!!
Olyan gondom van, hogy nem indult a motorom az alvázra felrakva.
Szikra volt. gyújtás jó helyen volt. Benzint szépen felszedte az új ac.
Előzmények: Úgy kaptam a motort, hogy körbe forgott. Működni nem hallottam. Kinn volt a motor a szabadban. Nem tömtem be minden lyukat ronggyal, ezért valami rovar beköltözött a dugó és a hengerfej közé. A motor nem forgott körbe, mert a sárból készült fészket nem tudta tömöríteni.
Szétszedtem, kikapartam a sárfészket. Összeraktam. Nem húztam le nyomatékkal a hengerfejeket. Csak úgy, ahogy érzéssel gondoltam, nem megtépve a csavarokat. DE!! Mégis kijött az 1-2-esnél a felső 2 belső tőcsavar. Sebaj, Menetfürás, Loctite, várakozás.
Összerakás után nem indult. Gondoltam akkor szelephézagot állítok. Mivel régen csináltam, ezért először nem is jó fele forgattam a főtengelyt.
De már az első próbálkozásomnál feltűnt, hogy az 1-es hengernél nem tudtam alátenni a hézagállító csavar alá a lemezt a kipuff szelepnél. Azóta többször próbálkoztam, de a többinél is hasonlóképpen jártam.
Az ékszíjtárcsán lévő jelet a blokk középhez igazítva, a gyújtáselosztó pipáját a jelre igazítva kezdtem. Majd 180 fokot balra forgatva 1-2-3-4- sorrendben próbáltam. Nem tudtam állítani semmit. A csavar állító külső része hamarabb felfeküdt, mint hogy az állító csavarral rátudtam volna állni a szelep végére, és alátenni a hézag állító lemezt.
Mi lehet a gond szerintetek?
Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok! Ha valami kérdés van szívesen válaszolok, mert már indítanám a motort.
te_o
Hozzászólások: 4268
Zeitwagen...
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79207 Dátum:
2019 Május 04, 21:02:44 »
Idézetet írta: bruno - 2019 Május 04, 11:46:35
Kivétel,ha nem müködik a mágnes szelep. Mert akkor zárva van. Az a baj,hogy kiszedtem,és le ellenőriztem.kattanik.
De volt egy régi fajta másik szelepem,az is kattan. Pedig azt valamiért lecseréltem kb.10 éve.
Tekerd ki, ha ráadod a gyújtást, akkor behúzza a dugót a végénél. Ha van régi rossz darabot, akkor azon lecsípheted a dugót, így visszatekerve kvázi mindig nyitva lesz az alapjárat (gondot nem nagyon okoz, felmelegedett rendszernél akadályozza meg a becsöpögést).
A pict 3 külön alapjárati rendszeres, van egy naagy csavar, az szabályozza a levegőt alapjáraton. Ha azt betekered, akkor áll le...
VW Beetle - the original since 1938
sparkafer
Hozzászólások: 14090
30-347-1939
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79206 Dátum:
2019 Május 04, 20:56:15 »
Idézetet írta: mikrobi - 2019 Május 04, 18:03:37
hogy legyen valami érdekesebb is..
egy kedves ismerös 14 év sajátkezü munkával újra útra tette....
ez tényleg SZMB
Gratula neki!
Akkor még ráérek. Én 12 évnél tartok.
mikrobi
Hozzászólások: 2187
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79205 Dátum:
2019 Május 04, 18:03:37 »
hogy legyen valami érdekesebb is..
egy kedves ismerös 14 év sajátkezü munkával újra útra tette....
ez tényleg SZMB
bruno
Hozzászólások: 2428
30/833-3067
Re: SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
«
Hozzászólás #79204 Dátum:
2019 Május 04, 11:46:35 »
Idézetet írta: abes - 2019 Május 04, 10:55:11
A mágnes szelep a gyújtás ráadásától a gyújtás levételéig az alapjárati rendszert nyitva tartja.
https://www.youtube.com/watch?v=XOxxS1EMphU
https://www.youtube.com/watch?v=KWdZSr7x81w
Kivétel,ha nem müködik a mágnes szelep. Mert akkor zárva van. Az a baj,hogy kiszedtem,és le ellenőriztem.kattanik.
De volt egy régi fajta másik szelepem,az is kattan. Pedig azt valamiért lecseréltem kb.10 éve.
Bruno
http://picasaweb.google.hu/simonjandzso
Oldalak:
1
...
31
32
33
34
35
[
36
]
37
38
39
40
41
...
2017
www.bogarhatu.hu - ahol a Bogarazás kezdődik
>
Hová tartozol?
>
Bogaras fórumok
> Téma:
SZMB (Szereld Magad Bogarad!) a ház előtt...
Ugrás:
Kérlek válassz egy célt:
-----------------------------
Hová tartozol?
-----------------------------
=> Bogaras fórumok
=> Népautós fórumok
=> Adok-veszek
===> Lomtár
-----------------------------
Web szerviz
-----------------------------
=> A szervizes mondta
=> Itt lehet anyázni a szervizt
Töltés...